PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Українські медики: праця без вихідних, низькі зарплати і напіврозвалені палати

Напередодні Дня медика «ФАКТИ» поцікавилися, як живе одна з найбільших лікарень швидкої допомоги в Україні – столична.

Українські медики: праця без вихідних, низькі зарплати і напіврозвалені палати

Напередодні Дня медика «ФАКТИ» поцікавилися, як живе одна з найбільших лікарень швидкої допомоги в Україні – столична.

За рік тут приймають понад 60 тисяч хворих, тобто за день пацієнтів буває до 200. Найтяжчі насамперед потрапляють сюди.

За тяжкохворими цілодобове спостереження. Тож, у медперсоналу лише 2 години на відпочинок. Черговий реаніматолог зізнається: донедавна після зміни самі лікарі були ледь живими, тепер купили нову техніку – американські апарати штучної вентиляції легень, монітори, електрокардіографи, і трохи полегшало.

«Найсучасніший апарат дихання, який підтримує багато режимів. Дуже дорогий, але дуже ефективний», – каже лікар-анестезіолог Леся Згржебловська.

Та медсестер все одно катастрофічно бракує. Не те що у Великобританії, де пані Леся нещодавно стажувалась. І це при тому, що зарплати вітчизняних ескулапів в рази нижчі від європейських.

Приміром, медсестра з 10-річним досвідом роботи та усіма надбавками: за хірургічну активність, напружену роботу та швидку допомогу за місяць отримує менше 2 тисяч гривень. Англійські колеги – 4-5 тисяч доларів.

«Не завжди вистачає зарплати. Дуже тяжко. І робота дуже відповідальна», – говорить медична сестра Юлія Петрук.

Ще торік ця лікарня справляла гнітюче враження, бо давно потребувала капітального ремонту і нової апаратури. Грошей не вистачало навіть на білизну та елементарні ліки. Цьогоріч на медикаменти, обладнання та ремонт держава виділила 12 мільйонів гривень. Це в 4 рази більше, ніж торік, але й того замало.

«Поміняти кришу, щоб не протікала. В деяких місцях міняємо каналізацію, тому що все рветься 27 років. Недостатньо коштів, щоб зробити якийсь косметичний ремонт навіть у відділеннях», – розповідає лікар-хірург, помічник головного хірурга міста Києва Іван Беризенко.

Та найбільше наболіло лікарям швидкої допомоги, їхні карети настільки старі і непристосовані, що просто небезпечні для пацієнтів.

«Хворі підкидаються. Були такі випадки, коли ми веземо з однією хворобою, а привозимо з переламом ноги або руки», – каже лікар швидкої медичної допомоги Ігор Хлібович.

Ігор Михайлович бідкається: у машинах є лише елементарні ліки. А от найнеобхіднішого обладнання немає.

Покарань лікарі давно не бояться: вже звикли до мізерних зарплат, порятунку життів без необхідного устаткування, звикли до операційних і палат без ремонту та, звісно, до не надто вдячних за такий комфорт, пацієнтів.

Своє професійне свято ці люди зустрічатимуть не в ресторанах , а на викликах, обходах та в реанімаційних. Адже їхнє покликання – попри всі труднощі рятувати життя.

//Наталія Жуковська, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка