PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Чи варто переходити на вейпи? Супрун дала відповідь

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун каже, що досі немає переконливих свідчень, що переходити на електронні сигарети, навіть курцям зі стажем, є справді вдалим рішенням.

Вейпи

Про це вона пише у Facebook, навівши кілька прикладів, які все ж вказують на небезпеку вейпів.

За її словами, по-перше, є дослідження, які вказують, що люди, які намагаються відмовитися від куріння за допомогою електронних сигарет, мають менші шанси на успіх, у порівнянні з тими, хто ці пристрої не використовує.

По-друге, такий спосіб сприяє виникненню нового, так званого дуального (подвійного) стилю куріння, тобто споживання електронних та звичайних сигарет одночасно.

Третя небезпечна тенденція – популярність куріння електронних сигарет зростає серед підлітків. Зокрема, в Україні майже кожен 5-й підліток (13-15 років) є споживачем електронних сигарет, відповідно до результатів Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну, проведеного у 2017 році.

І четверта – використання електронних сигарет некурцями, особливо дітьми та підлітками, може призвести до виникнення нікотинової залежності та підвищує ризик почати курити звичайні сигарети. При цьому небезпечним є і пасивне куріння е-сигарет, особливо для вагітних жінок та дітей.

– Досі тривають дослідження щодо впливу електронних сигарет на здоров’я. І жодне не дає однозначної відповіді, включно з міжнародними організаціями. Центр з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) вказує, що загалом електронні сигарети є менш шкідливими за тютюн. Хоча в складі рідини більшість електронних виробів також містять нікотин, що викликає залежність, – пише Супрун.

При цьому міністр рекомендує українцям утримуватися від куріння вейпів, оскільки досі немає досліджень, який ефект це може спричинити у довгостроковій перспективі.

Читайте: Які продукти допоможуть очистити легені від нікотину

До речі, вчені Лондонського університету королеви Марії дійшли висновку, що куріння електронних сигарет значно збільшує ризик запалення легенів.

Фото: pixabay.com

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка