PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Найпростіші ліки від стресу та болю. Чим корисні обійми

Звичайний дотик може зменшити відчуття виключення і покращити настрій, а також знизити біль.

Обійми

Ми часто боїмося проявити свої почуття, наприклад, обійняти чи просто подати руку незнайомій людині та інколи навіть своїм близьким.

Натомість науковці стверджують, що така тенденція у нашому соціальному житті може мати серйозні наслідки для психічного здоров‘я та самопочуття, переконує в. о. глави МОЗ Уляна Супрун.

– Своєрідна заборона на фізичний дотик сильно впливає на відчуття соціальної залученості.

Одне з досліджень показало, що звичайний дотик може зменшити відчуття виключення та покращити настрій. А в деяких випадках – навіть зменшити відчуття болю.

Це відбувається завдяки тому, що в нашому тілі знаходиться безліч рецепторів, стимулювання яких з допомогою дотику чи обіймів, сприяє уповільненню пульсу та зменшенню тиску.

Крім того, фізичний дотик має здатність впливати й на вивільнення гормону стресу – кортизолу, що зменшує відчуття стресу та тривожності, – пише вона.

Супрун нагадує, що відчуття дотику – одне з перших, чому навчається людина та за допомогою якого починає пізнавати світ.

У дитинстві ми більш схильні торкатись речей, обійматись чи просто триматись за руки. Втім, стаючи дорослими, це інстинктивне відчуття нівелюється, а подекуди навіть стає нестерпним.

Читайте: Покращує пам’ять і лікує депресію. Як музика впливає на здоров’я

Відтак Супрун рекомендує за можливості проявляти свої почуття за допомогою дотиків.

– Це не означає, що потрібно почати обійматись і торкатись всіх навколо. Звісно, треба обов’язково поважати особистий простір інших або ж час від часу знаходити можливість побути наодинці з собою. Головне, щоб все відбувалося збалансовано, – додає вона.

Ми також писали, чим корисна медитація для здоров’я.

Фото: Pixabay

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка