PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Інновації перемагають куріння – висновки експертів E-cigarette summit

Системи нагріву тютюну і е-сигарети вже використовуються в розвинених країнах для відмови від куріння. Така стратегія дозволила Великобританії досягти історичного мінімуму рівня куріння.

Інновації перемагають куріння – висновки експертів E-cigarette summit

15 листопада, в День відмови від куріння, в Лондоні пройшов 6 й E-cigarette summit. Результати використання альтернативних продуктів для скорочення куріння та перегляд регулювання таких продуктів у рамках політики зменшення шкоди – основні теми обговорення.

Електронні системи доставки нікотину широко використовуються та рекомендуються представниками охорони здоров’я як доповнення до медикаментозної терапії. Ця тенденція характерна для розвинених країн, де усвідомлюють, що самостійно кинути курити може тільки 1%, а медикаменти підходять не всім.

Традиційні заборонні заходи протягом багатьох років не принесли значних результатів у скороченні рівня куріння, та, відповідно, смертності. Щорічно 7 млн людей у всьому світі продовжують помирати від захворювань, пов’язаних із курінням. В основному, це населення менш розвинених країн, де рівень куріння продовжує зростати.

Інноваційні продукти не повністю нешкідливі, але важливо враховувати співвідношення ризиків: зменшення шкоди на 90-95% та виключення пасивного куріння – вагомі аргументи на користь електронних систем.

Читайте: 5 фактів про вплив куріння на серце

Процес відмови від залежності повинен проходити у супроводі поступового скорочення споживання нікотину. Тому курці потребують альтернативи. Роберт Уест, професор психології здоров’я, департаменту поведінкової науки і здоров’я University College London, знаходить цьому декілька причин:

  • поставляючи в організм нікотин альтернативними способами, курці знижують ризики для здоров’я (найбільшу шкоду завдають продукти горіння тютюну в сигареті);
  • перехід повинен проходити комфортно, що дозволить уникнути зривів;
  • альтернативні продукти подвоюють кількість успішних спроб кинути курити.

Деякі дослідники побоюються, що через вартість, перехід на електронні системи неможливий. Причина цьому – рівень бідності в країнах, що розвиваються. Джудіт Уотт, міжнародний консультант із контролю над тютюном, конвертує вартість переходу на електронні системи в базовий продуктовий набір. Однак, ці оцінки не враховують фінансовий тягар захворювань, пов’язаних із курінням, витрати держави та втрати від зниження працездатності. Все це, за даними ВООЗ, призводить до $1 трлн збитків щорічно.

Електронні системи (е-сигарети та системи нагрівання тютюну) вже використовуються в розвинених країнах для відмови від куріння. Згідно зі звітом Eurobarometer 2017, 7% курців кидають курити, використовуючи всі доступні медикаментозні методи, та 6% – тільки електронні сигарети.

Читайте: Вбиває не лише легені! Чим куріння небезпечне для чоловіків

За оцінкою виконавчого директора ASH Дебори Арнотт, регулювання повинно ґрунтуватися на стратегії, яка враховує інновації, необхідність інформування та підтримку користувачів у відмові від куріння. Така стратегія дозволила Великій Британії досягти історичного мінімуму рівня куріння (15,5%), а в Канаді в 2000-2015 рр. число курців скоротилося на 2,1 млн.

Дебора Арнотт також наполягає на інформуванні пацієнтів, медиків та медіа про переваги електронних систем, оскільки неправдива інформація стає бар’єром у боротьбі з тютюновою залежністю. За її словами, для повноцінної реалізації стратегії в інших країнах (в т.ч, в Україні) необхідна трансформація системи регулювання та підтримка з боку держави.

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка