PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Як зняти стрес і тривогу: 3 способи, які під силу всім

Стресостійкість – одна з трьох базових навичок психіки. Тому володіння нею – крок на шляху до здорової психіки і підвищення якості життя. Факти ICTV розібралися, як зняти стрес і тривогу трьома простими способами.

Як зняти стрес і тривогу: 3 способи, які під силу всім

Що відбувається з людиною під час стресу? Підвищується рівень гормону кортизолу. Через нього ми можемо відчувати фізичні ознаки тривоги: м’язове напруження, безсоння, прискорене серцебиття, нерівномірне дихання, головний біль, відсутність апетиту. На емоційному рівні – дуже сильна тривога або ж смуток і туга.

Підвищений рівень кортизолу змушує нас концентруватися на негативних думках. Таким чином мозок намагається знайти і сформувати для себе рішення в цій ситуації.

Читайте: Вегето-судинна дистонія: як боротися з хворобою, якої не існує

Небезпека сильної тривоги в тому, що вона може зламати – замість того, щоб шукати рішення ситуації, ми навпаки можемо впасти в депресію.

Без стресу і тривоги

Мінімізувати вплив цих негативних емоцій можна за допомогою трьох способів:

1. Самовтішення.

Його суть в тому, щоб пригадати якомога більше хороших фактів з життя, які є зараз або були в минулому. В кінці кожного дня намагайтеся знаходити 10 моментів, за які ви вдячні. Так сформується звичка помічати щось хороше і задовольнятися цим.

Також потрібно порівняти себе з тими, хто перебуває в гіршому становищі. Головне, зрозуміти, що у вас не так все погано, і втішити себе.

Один з підпунктів цього методу – оцінити масштаб проблеми. Запитайте себе: що я буду думати про цю ситуацію через рік, п’ять або десять років?

2. Самозаспокоєння.

Одна зі сфер психіки – сприйняття. Його завдання – сканувати навколишнє середовище в пошуках позитивного результату. Ми спрощуємо роботу сприйняття, коли створюємо позитивну мету і подумки уявляємо, як її досягаємо. Ми пропонуємо шаблон вирішення ситуації для мозку. Ця інформація надсилається до сприйняття. Воно починає краще помічати факти і події, які можуть нас привести до досягнення результату.

3. Відволікання уваги.

Коли ж вирішити проблему може тільки час, зробіть все, щоб відволіктися:

  • займіться спортом: йога, біг, плавання, прогулянки. Активне проведення часу сприяє виробленню ендорфінів, які пригнічують біль і дозволяють відчувати задоволення;
  • сконцентруйтеся на процесах, які радують: з’їжте щось смачненьке, поспіть, прийміть гарячу ванну;
  • відволічіться на хобі: музика, читання книг, гра на музичному інструменті;
  • займіться рутинними домашніми справами: прибирання, миття посуду;
  • проведіть час з друзями.

Раніше Факти ICTV писали, чим полоскати горло під час застуди в домашніх умовах.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка