PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олена Фроляк
Автор: Олена Фроляк

10 книг, які варто прочитати на карантині

З 12 березня на всій території України введено карантин з метою недопущення розповсюдження коронавірусу Covid-19.

Погляньте на карантин, чи на вимушену ізоляцію, як на несподівану можливість – прочитати давно відкладену книгу, переглянути давно рекомендований серіал чи разом з усією сім’єю пограти у настільну гру.

Хочу порадити книги, які колись радили мені, чи я знайшла їх у рейтингах впливових видань.

 • Маленьке життя Ханьї Янагіхари.

Ця книга з тих, які розділили прочитане мною на “до” та “після”. Це книга, яку швидко не закривають на останній сторінці, вона ще довго ятрить та не відпускає. Це книга про дружбу, любов, зраду, самотність, про незбагненну силу людської природи та сутності, про те, які випробування може витримати людина, яка любить. Історія життя та дружби трьох юнаків з Нью-Йорка.

 • Люди серед дерев Ханьї Янагіхари.

Для мене це сумний гімн споживацькій натурі людства, яке знищуючи все навколо себе, насамперед, знищує себе. Книга багата сюжетними штормами та вишуканим словом.

 • Повелитель мух Вільяма Ґолдінґа.

Історія про здичавіння англійських підлітків, які опинились на безлюдному острові після авіакатастрофи. Книга про те, як швидко деградує людина – хай молода і з високими стандартами – як швидко її п’янить смак влади, і як швидко за ними постає випалена земля, вогонь від якої, можливо, їх насамкінець і рятує.

Книга стоїть в рядку, як обов’язкова для прочитання мислячим людям.

Читайте: Карантин в Україні: місцевій владі дозволять обмежити роботу громадського транспорту

 • Шпиль Вільяма Ґолдінґа.

Вважаю, це етимологія відомого вислову – Благими намірами вистелена дорога у пекло. Якщо ближче до тексту – як звести шпиль храму, поливаючи його основи людською кров’ю та стражданнями.

 • Таємнича історія Біллі Міллігана Деніеля Кіза.

Історія, яка заснована на реальних подіях про юнака, котрий страждає на роздвоєння особистості.

Деніел Кіз особисто їздив до нього на інтерв’ю, провідував його у психіатричних клініках. Так народилась книга, яка читається на одному диханні.

Прочитавши її, я зрозуміла, що ми нічого не знаємо про себе. Але якщо ви не читали книгу Квіти для Елджернона цього ж автора, наполегливо рекомендую це зробити.

 • Єрусалим – одне місто три релігії Карен Армстронг.

Це важка історична праця для читання, але корисна для розуміння історії світу, релігій, історії єврейського народу. На сторінках виписана історія народження Святої Землі, кожний сантиметр якої рясно политий кров’ю. Книга дає ключі для розуміння багатьох конфліктів на Близькому Сході.

 • Весна варварів – перша повість німецько-швейцарського автора Йонаса Люшера.

Уявіть, компанія багатеньких лондонців вирушає у Туніс відсвяткувати розкішне весілля. Після яскравої вечірки, напередодні вранці Лондон оголошує державне банкрутство і всім цим розбещеним молодикам дорогий готель стає не по кишені, а їхні кредитні картки заблоковані. Як швидко вони стають варварами та нелюдами.

Читайте: Посилення карантину: Зеленський закликав закрити усі заклади харчування і міжобласний транспорт На період карантину в Києві бізнесу можуть знизити податки МВФ готовий виділити на боротьбу з коронавірусом кредитів на $1 трлн
 • Антикрихкість Нассіма Ніколаса Талеба.

Книга не для “почитати перед сном”. Це серйозний твір з осмислення бізнесу та навколишніх процесів, його правил та винятків.

Я запам’ятала для себе кілька позицій: не чіпай те, що працює; відсутність стресів – це погано; не вір усім працям про успішний бізнес; для стабільності потрібна рухома неаморфна платформа, де є місце експерименту, помилкам і навіть вибрикам. Ти будеш великими професіоналом, коли сам пізнаватимеш те, чого прагнеш, постійне самовдосконалення та самоосвіта – ваша незмінна рушійна сила.

 • Зелений король Поля-Лу Сулітцера.

Він написав цілу серію бестселерів у жанрі економічний детектив.

Австрійський єврей, в’язень німецьких концтаборів спочатку організовує в Америці успішну доставку преси, а потім створює цілу бізнес-імперію та стає найбагатшим жителем планети.

Знання законів економіки тільки допомогли автору написати захопливу історію життя.

Читайте: Як не панікувати через коронавірус в Україні – 4 правила

 • Тисяча сяючих сонць Халеда Хоссейні.

Одразу скажу – книгу краще сприймуть жінки. У центрі розповіді історія двох жінок, які опинились на попелищі зруйнованого Афганістану. Книга про жіночу силу та дух, жертовність та любові.

Автор: Олена Фроляк, головний редактор та ведуча програми Факти.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка