Скоро європейці спитають: «Люди, що ви робите?»

Відомо усьому світу, що Україна має дуже потужний потенціал природніх ресурсів. В цілому можна сказати, що кліматична зона, природня зона України є однією з найсприятливіших  для проживання, для ведення господарства порівняно з іншими державами. Але на фоні цього великого потенціалу, нажаль, ми маємо говорити про серйозні екологічні проблеми, які на сьогоднішній день знаходяться в кризовому становищі.

Підписання Україною асоціації 28 червня, можливо, найщиріше і найактивніше вітали екологи. Тому що перехід до стандартів ЄС – це виконання наших мрій і завдань, над якими ми працюємо багато років. Перехід до європейських стандартів може дуже сильно покращити стан навколишнього середовища, який – ще раз повторюю – знаходиться в критичному стані.

В першу чергу ми вітали Водну директиву Європейського союзу, яка вже в нашій країні була фактично готова до імплементації Державним агентством водних ресурсів України. Цілий комплекс питань був вже законодавчо підготовлений для внесення до Верховної Ради України. Але, нажаль, вони не були підтримані народними депутатами України. Напевно, ви питаєте себе, чому так сталося? Ми теж були дуже зацікавлені цим питанням.

Депутати, замість того, щоб впроваджувати європейські стандарти, під видом імплементації вносять відверто лобістські закони. «УДАР» – а саме Кличко, Розенко, Чумак та інші – просто забажали зупинити дію 87 Законів України в частині регулювання і зменшення дозволів і застережень господарської діяльності, – все це під виглядом імплементації європейських стандартів. Експерти порівняли директиви ЄС з тим, що запропонувала фракція депутати, і виявили, що в українських законах, дію яких вони хочуть зупинити, вже зараз знаходяться європейські вимоги. Але депутати ж в свою чергу, лобіюючи господарську діяльність бізнес структур, зупиняють дію цих законів, тобто фактично суперечать імплементації європейських директив.

Цей законопроект вніс зміни до 87-и законодавчих актів, які стосуються не тільки екологічних питань, а й санітарно-епідеміологічних, пожежної безпеки, архітектурної та культурної спадщини, будівельних питань. Тобто всі норми, дозволи, ліценції просто зупиняються.

Якщо на сьогоднішній день депутати будуть продовжувати проявляти таку законотворчу діяльність, яка не тільки суперечить українському законодавству, але й суперечить європейським директивам, які нам треба імплементувати, то через кілька місяців європейці скажуть: «Люди, що ви робите? Для чого ви цю асоціацію підписували?».

Я згадую той грандіозний підйом, коли ми стояли на Майдані, коли допомогли один одному на барикадах, коли ми бачили смерть, сльози і трагедію. Ми пройшли через кров, через загибель людей і знову призначили партійних функціонерів, які жодного слова не розуміють в своїй діяльності. Особливо це стосується міністра екології та природних ресурсів, який зараз взяв невідомо звідки цілий загін позаштатних радників. Ці люди не мають серйозну експертну підготовку, не мають потрібного досвіду роботи, але вони вже отримують заробітну плату, вони розсілись по кабінетам, витісняючи професійних працівників.

Всеукраїнська екологічна ліга звернулась до президента України з відкритим зверненням щодо невідповідності працівника займаній посаді міністра екології та природних ресурсів Андрія Мохника. Можливо, він хороша людина, можливо він відданий партієць, але він не є фахівцем цієї галузі, за освітою він – юрист. Подивимось, що з цього вийде.

Данный блог записан в рамках спецпроекта ICTV “Украина-2041”, приуроченный ко Дню Независимости Украины, который выйдет в эфире канала 24 августа.

Ольга Тищук Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News
Категорії: Без категорії