PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Василь Зима
Автор: Василь Зима

Як зробити новий рік новим?

Поради від Василя Зими

31 грудня. Усі сядуть за стіл, президент скаже по телевізору усе, що каже завжди, у фужерах з шампанським втоплять спалені папірці із написаними бажаннями, накладуть у тарілки олів’є, проб’є дванадцяту, вип’ють і повільно так, не прискорюючись, розпочнеться новий 2012-ий рік. Найактивніші ще запишуть у новеньких блокнотах плани на наступні 12 місяців і ментально залишать у минулому усе старе. Але чи допоможуть усі ці обрядові дійства дійсно зробити новий рік новим?

Ми всі хочемо змін, прагнемо перекроїти і долю свою, і стосунки, позбавитись поганих звичок, досягти кар’єрних висот, знайти нарешті кохання чи загублений десь у квартирі записник, помиритися з ворогами і нарешті завітати до батьків, навчитися чогось нового і записатися кінець кінцем в солярій чи на курси іспанської. І ми думаємо про це у новорічну ніч, а на ранок життя, трохи пововтузившись, знову впевнено лягає у протоптану колію і починає по-старому рухатися вперед. І ми думаємо: напевно, усе нове розпочнеться навесні, або восени, або вже наступного року. То що ж варто зробити, аби бажані зміни таки стали реальністю?

По – перше: варто точно знати, чого ти хочеш і чи аж так сильно ти хочеш цього. І від чого ти готовий відмовитися, аби оцього бажаного досягти? Адже без жертв не буває досягнень. Візьми і у свій голові створи образ того себе, яким ти хочеш бути. І подумай, як і за рахунок чого ти можеш стати такою людиною. Основні причини того, що ти поки-що не дотягуєш до ідеалу будуть такими: егоїзм, лінь, небажання змінюватись, неувага до дрібниць і нереалізовані можливості. Саме це заважає переважній більшості тих, хто топить у шампанському написані від руки бажання, досягти результату. Саме чітка мета допоможе тобі створити план її реалізації. Бо коли не знаєш, куди ідеш, не можеш віднайти дороги.

Важливим моментом, це якщо фільм «Іронія долі» ти вже бачив, а гумористичні шоу не смішать, і ти не знаєш, що робити у новорічну ніч, так от, можеш просто написати імена тих людей, які гальмують і твоє життя, і тебе як особистість опускають усе нижче і нижче. Написав? То перекресли і викинь у сміття: ці люди тобі більше не потрібні. А тепер згадай усіх тих, для кого ти щось значиш, хто хоче тебе чути і дає добрі поради і бачить твій потенціал. Просто візьми і зателефонуй їм, і попроси зустрітися після свят. Саме вони зможуть іти з тобою поряд у твоєму прагненні до нових висот.

Не бійся казати людям «ні», і просто витирати номери їх телефонів. Легше іти вперед, коли тобі легко і коли хтось ще підштовхує у спину і дає руку, якщо ти упав.

А ще варто забути усі образи і залишити їх у минулому: прощати легко, бо прощення дає свободу, а затаєна злоба мучить в першу чергу тебе самого, а не того, хто зробив тобі боляче.

Хто не кохає, той у новорічну ніч, коли особливо відчувається відсутність тепла дорогої тобі людини і холод ігристого вина у кришталевій чарі, мріє знайти оцю єдину рідну людину, якій захочеться віддати серце і вміст гаманця. Так от, якщо дуже цього хочеш, просто перестань хотіти і розслабся. Поглянь на себе і запитай, тільки одверто і чесно: а сам би ти себе полюбив? Таким, який ти є? Якщо відповідь: ні, то просто стань таким, аби тобі самому захотілося себе любити і тоді обов’язково знайдеться хтось, хто прочитає секретний код у твоєму теплому погляді і візьме тебе за руку.  

А вже коли олів’є геть засохне і захочеться не шампанського, а пива, і смски з поздоровленнями перестануть турбувати тишу у твоїй кімнаті, а ти сам не зможеш писати, бо закінчаться гроші на рахунку, подумай: що чи хто забирає у тебе той дорогоцінний час, якого завжди не вистачає, аби зробити дійсно важливі справи? Соціальні мережі, розмови по телефону, перекур з друзями чи серіали, які ніколи не закінчуються? От візьми і скажи усім цим явищам, предметам і речам: прощайте. Знаєш, може спершу буде сумно і чогось не вистачатиме, звичного і природного, але з часом ці порожнечі заповнять дійсно корисні речі, які допоможуть тобі зробити себе, своє життя і новий рік дійсно новим.

Ну от, уже скоро ранок, новий рік уже стукає у вікно і запитує тебе: «ну як ти?» Скажи йому: «усе добре, я трохи втомився, але зараз посплю і почну нарешті жити новим, якісним і, головне, не пересічним життям.» З новим роком)

 

Василь Зима.

Письменник, журналіст.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка