PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Чайко
Автор: Ольга Чайко

No comments

Шановні журналісти, не лякайте бюрократів!

Все. Починаю писати пасквілі. Думала, що ніколи цим не займатимусь, але ж дістали!

Клуб Кабміну.

Напередодні туди запрошують журналістів – на підсумкове засідання міжвідомчого штабу, який має зробити Євро безпечним. Обіцяють брифінг Клюєва. І не те, щоб чекати від нього чогось нового. Але про Євро говорять усі, особливо у тому ключі, щоб вивезти дітей з ощасливлених чемпіонатом міст.

Новина перша. Брифінгу не буде, начальник скаже вступне слово – і всі вільні. Потайки перехрещуюсь: роботи менше. Однак, професійна честь (чи то пак її залишки) нудить десь у мозку: треба ж дізнатись хоча б про щось! В анонсі – гучні слова: «тероризм», «охорона здоров‘я», «безпека».

Гарненько так з іншими журналістами вишиковуємось у коридорчику, інтелігентно питаємось, може хтось поділиться державними таємницями, а у відповідь: «Заходьте до зали, не заважайте людям працювати!» Власне, це вже чуто – перечуто, ніхто й не реагує, але тут – контрольний постріл в голову: «І взагалі, треба було писати запити на коментарі!»

Коли таке почула уперше, трохи остовпіла. Нині почала розуміти: самі ж чиновники не можуть говорити і аналізувати. Це ж просто такі розумні пристрої, яким напередодні у голову завантажують інформацію, яку вони потім можуть доповісти. Якщо застати їх зненацька, можуть і «заглючити», а це ж такі гроші – «перепрошити» гіганта бюрократичної машини або ж сконструювати нового!

Журналісти вже звикли не ображатися. Побухтіли трохи – для годиться – і пішли собі знімати відрежисовану постановку під назвою «Великий дядя доповідає, а як закінчить – вшивайтесь!»

Одразу ж маю пропозицію до організаторів подібних заходів! Разом з акредитацією, вимагайте від журналістів переліку запитань! Причому повного, з усіма можливими нюансами підзйомок. Надавайте їм перед входом райдер від усіх учасників наради. Таку-то тьотю сьогодні не знімати – у неї невдала зачіска. До цього ззаду не підходити – у нього лисина, про яку публіка не здогадується. А головне – не лякати бюрократів. Це ж такі тендітні і нервові створіння 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка