З 12 березня до 24 квітня Кабмін запровадив карантин у зв’язку з попередженням поширення коронавірусу в Україні.
Ми залишаємося вдома.
Ми знудились, перепробували усі види чаю та переглянули всі серіали. Тому саме час прочитати про те, як минає самоізоляція у найкращих літературних творах світу.
- Дім, в якому – Маріам Петросян, #книголав
Психологічний трилер в обіймах магічного реалізму. Місцями у мене піднімались волосинки на руці, як від крижаного протягу чи згадок про перше кохання, – розповідає журналіст телеканалу СТБ Емма Антонюк.
Уявіть повний дім дітей, які добровільно ізолювалися від суспільства. Більшість має фізичні вади. І повірте – це зовсім не ключовий маркер сюжету. Ви не звертатимете уваги, є в головного героя руки чи ні (як і він сам). Вихованці Дому живуть за власними законами з цікавою ієрархією, жорсткими правилами, створюючи свою паралельну реальність. Багато років тому у Домі трапився страшний злочин, але про це краще не згадувати.
Маріам Петросян – вірменська письменниця. Це її дебютний роман, роботу над яким вона розпочала більше двадцяти років тому. Дім, в якому став бестселлером, і перекладений на щонайменше 10 мов світу.
Містика, таємниці та цілий світ в одному Домі. За стандартним описом цієї книги ви можете уявити десятки варіантів, яка вона. І не вгадаєте.
- Сяйво – Стівен Кінг, КСД
Якщо ви ще не боїтеся, засинаючи, вистромлювати ногу з-під ковдри, Стівен Кінг іде до вас.
Класика світового хорору про те, як батько сімейства на кілька місяців отримує роботу сторожа у величезному порожньому готелі далеко у горах. От тільки у готелю лиха слава. Його п’ятирічний син Денні дізнається, що він сяє, тобто може бачити, що ховається за дверима кожного із сотні порожніх номерів. Йому відкриваються жахливі події, які сталися тут у минулому.
А ще хлопчик може передбачити, яка страшна небезпека чекає на його близьких у розкішному гірському готелі. От тільки вибратися з зимової самоізоляції сім’я не може.
- Інструкція до запасного серця – Тамсин Мюррей, Артбукс
Все свідоме життя Джоні – така собі самоізоляція. Він має вроджену ваду серця і не виходить з лікарняної палати. Одного дня здійснюється його мрія – підліток отримує донорське серце. Він живе завдяки тому, що інший хлопчик помер.
Джоні не може призвичаїтися до реальності за межами лікарняної палати. Аж доки не знаходить родину свого донора і дізнається, що у загиблого є сестра-близнючка.
Розкішна історія про кохання, брехню, культуру донорства і непрості етичні дилеми. Авторка книжки, письменниця Тамсин Мюррей каже – це єдиний роман, над яким вона плакала. А написала вона 23 книжки. Більшість з них стали бестселерами на батьківщині Тамсин у Великій Британії.
- Дивні люди – Артем Чапай, Книги – ХХІ
Українські вчені відтворили за ДНК неандертальця. Він виростає у секретному інституті, замаскованому під гаражний кооператив. Такий собі карантин довжиною у 17 років. Лише після досягнення повноліття український неандерталець виходить у великий світ. Через брак життєвого досвіду та особливості мислення він постійно потрапляє у смішні та драматичні ситуації. Ми, homosapien, для нього незрозумілий вид, дивні люди.
Дуже смішна, світла та тепла історія від Артема Чапая – ідеальний текст для того, щоб розслабитися та перечекати самоізоляцію з легкістю й посмішкою.
- Зачарована гора – Томас Манн, Видавництво Жупанського
Важка артилерія для вашої самоізоляції. Це роман Нобелівського лауреата Томаса Манна – ключовий твір не лише Німеччини, але й всієї Європи ХХ століття. І так, він про справжній карантин.
Головний герой Ганс Касторп навідує двоюрідного брата у санаторії Давоса. Дорогою до санаторію він бачить, як з гори людей спускають у трунах. Гансу пояснюють – це пансіонат для важкохворих, останній притулок для більшості відвідувачів. Ганс збирається туди на три тижні і не здогадується, що проведе у санаторії довгі роки.
Приготуйтеся до зачарованого мікрокосмосу тих, хто живе на горі, атмосфери декадансу та пристрасної історії кохання.
Кожен діалог у цій книжці вартий ваших зітхань, сліз та багатогодинних роздумів про життя. Герметичність всесвіту головних героїв та справжня карантинна атмосфера – гарантовані.
Автор: Емма Антонюк, журналіст телеканалу СТБ.