PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олена Фроляк
Автор: Олена Фроляк

Ялтинські цитати

 

Коли їх слухаєш – перестаєш боятись за світ, вони не дозволять йому зірватись в прірву і зупинять людей у вбивстві самих себе…

 

 

Коли їх слухаєш – перестаєш боятись за світ, вони не дозволять йому зірватись в прірву і зупинять людей у вбивстві самих себе…

Коли їх слухаєш – радієш за світ, що народив таких мудрих, світлих і далекозорих постатей…

Коли їх слухаєш – страшно щось проґавити чи не дослухати, бо думки ці на лише завтра полонять світ, а  ти можеш їх осмислити вже сьогодні …

Це я про гостей – зірок цьогорічної Ялтинської Європейської стратегії, яку вже увосьме збирає в Криму Віктор Пінчук. Хочу поділитися з вами цитатами, які запам‘яталися, які я переказувала своїм рідним, друзям, колегам, це слова,які мене зачепили і  просвітили.

Стоячи аплодували в Ялті Президенту Ізраїлю Шимону Пересу, 88-річний політик-мудрець з оксамитовим голосом, глибоким поглядом і породистою поставою гіпнотизував. Цитував Шекспіра, Чехова і закликав українців МРІЯТИ. Мріяти про майбутнє не озираючись у вчора. Майбутнє світу за Пересом в освіченості, свободі та науці. «НЕ йдіть до банку-йдіть до лабораторії  чи в бібліотеку… Коли мене Барак Обама спитав хто найбільший ворог демократії на Близькому Сході – я сказав чоловіки… неосвічені чоловіки, які не дають своїм жінкам свободи, блокуючи свою сім’ю, своє життя…»  Перес радить дорослим не тиснути своїм авторитетом на молодь, адже вона змінить світ і готується до цього.

«Молоді вже не потрібна держава. Вона все має в кишені  – в айфоні».

Опонент Переса в Ялті індус Мані Шанкар Аіяр. Його цитати теж були в ціні. «Кажуть – Індія економічним зростанням врятує світ. Але це стереотип і міф , у нас бідність і помирають діти». В Індії досі голодують, не вистачає ліків і води, люди не вміють читати, а ті 8% задіяних у високих технологіях працівників поки нічого не вирішують. НЕ врятує світ Індія чи Китай, перша ледь животіє, а другий погруз в диктатурі. «Коли у Махатми Ганді спитали що він думає про європейську цивілізацюї, він подумав і сказав… це було б добре…»

Незабутній гість Ялти Ніалл Фергюсон, професор історії Гарвардського університету. Він заспокоював українські  євроамбіції своїми знаннями та спостереженнями. Туреччина, наприклад, свого часу мала великі амбіції вступити в Євросоюз, країна почала розвиватись, інвестувати в сільське господарство, будівництво, туризм, легку промисловість, встала на ноги і зрозуміла, що не так сильно їй хочеться в ЄС… «Євросоюз для України має стати стимулом для розвитку. А не нав’язливою ідеєю».

Ще один помітний виступ фахівця технологій, які вже завтра визначатимуть наше життя. Це Юрій Мільнер, засновник Діджітал Скай Технолоджіс . «Нині два мільярди користувачів Інтерненту, скоро буде п’ять. Бізнес он-лайн перемагає. Один працівник середньої компанії приносить мільйон доларів, традиційної – впятеро менше. Штучний інтелект, який лише входить у наше життя, за десятиріччя його визначатиме… Вже зараз інтернет-крамниці продають усе, соціальні мережі пропонують друзів. За 10 років п’ята частина всієї енергії витрачатиметься на глобальний інтелект».

ПРО демократію як менталітет, комплекс цінностей та релігійної освіченості, багато говорив колишній британський прем’єр Тоні Блер. Він нагадав – населення арабського світу за 10 років подвоїться і нам доведеться миритися з цим, тому потрібен релігійний лікбез, розуміння традицій, релігії, менталітету, якби люди це зрозуміли раніше, не було б Іраку, Афганістану… «Сьогодні на день народження до мого сина, йому 11років приходить багато дітей, мусульмани в тому числі, вони ладнають і розуміють одне одного… Демократія – це комплекс поглядів на світ, які дозволяють плюралізм поглядів, ви бачите, що люди не такі як ви, з іншою вірою, і ви приймаєте це…»

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка