PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Чайко
Автор: Ольга Чайко

Вступний тоталізатор

Вступна кампанія трохи нагадує ремонт на вокзалі, де фасад – ідеальний, а от за ним можуть бути варіанти

Гарна організація, звіти про корупцію, які вже побороли – як хочеться у це вірити! Та от як насправді потрапити до ВИШів, тим більше за гроші держави  – незрозуміло.  220 тисяч місць на півмільйона охочих. Проста арифметика – 2 людини на місце,  та насправді – все трохи інакше. На туризм географічного факультету університету Шевченка – 90 людей на місце! А середній прохідний бал у найбільш ласому ВИШі – ближче, а то й перевищує , 800!!!!!!

Радує, що особисто мене це питання цікавить лише в теорії – малий лише у школі, але колись і я буду пити пігулки і сваритися з ним за лінь, погрожувати тим, що погано складе ЗНО, піде у двірники, кондуктори, під поштамт марки клеїти… Список страшилок стандартний. Але ж усі дорослі розуміють: не лише у гарних знаннях щастя. 

Цього року довелося писати про вступ особливо багато. Можу сказати одне: вступна кампанія трохи нагадує ремонт на вокзалі, де фасад – ідеальний, а от за ним можуть бути варіанти.

У те, що показують журналістам, хочеться вірити. Згадую всій вступ у дев‘яностих. Займали черги з ранку, товклися біля кабінетів з папірцями і вічно говорили про блат. Без нього – нікуди. Нині – майже порожня рідна альма матір. 900 людей у Шевченка кинули на допомогу абітурієнтам. Стільки навіть і не треба, адже третина абітурієнтів довірились Інтернету. Коридори напівпорожні, у відбіркових комісіях нудьгують.

Що  приємно, не треба одразу визначатися із майбутнім фахом. Документи можна віддати на 15 спеціальностей  (по три у п‘яти ВИШах) і одночасно забажати стати перукарем, математиком чи ведучим теленовин. Та 1 серпня вивісили на сайтах, які, кажуть, висять, списки усіх зареєстрованих, а ВИШі – ще й тих, кого вже хочуть бачити студентами.  І от починаються пекельні муки. Тим, кого серед  бажаних нема, але результати непогані, треба зрозуміти, у який кошик, умовно кажучи, покласти єдине яйце і як при цьому не прогадати! Намагалась зрозуміти цю систему тижні три. Та кажуть, абітурієнти на ній уже собаку з‘їли. Вони ніби грають у лотерею. Подаються скрізь, а далі, сидять і ніби на кавовій гущі: сюди хочу, туди зможу.

І тут найцікавіше. Всі хочуть до п‘яти ВИШів: Шевченка, Київський політех, Політех у Львові, там же університет Франка, Київський авіаційний. Та туди візьмуть лише найкращих. Або найщасливіших.  Решта розсіється по малопопулярних закладах. Плюси у цьому є. ВИШі не закриються, а люди трошки вгамують пиху і підуть не на омріяну рекламу, а в ботаніки чи інженери, яких вимагає країна. Коли міністр оголошував інші непривабливі галузі – зал лежав від сміху. Рибальство, лісозаготівля, система забезпечення руху поїздів та богослов‘я – як не дивно.  Може ще й зроблять собі краще,  бо знаю випускників гучного факультету «міжнародна інформація», юристів та фахових туроператорів, які сидять без роботи. Але ж є поняття «хочеться» і «престижно». Є інше поняття «золота молодь», яка зі школи звикла вирішувати все за гроші і точно, навіть при поганих оцінках, потрапить туди, куди захоче.  І хоч міністр  відзвітував: корупцію побороли, бо все відкрито і є в Інтернеті, ну просто не можу у це повірити.

Бо професійно слухаю, про що говорять  навколо. Одні розповідають, підмаслили, кого треба, студенти – практиканти зізнаються: є на потоках люди, які може й непогані, але точно не самі заробляли прохідні баки. Чула історію, як на творчий конкурс, замість потрібного, але безголового абітурієнта, відправили іншого, розумного….  Ну, вважатимемо це просто особистим намаганнями облити систему брудом… Але мучусь: як же працює ця схема))))

Коротше, я собі так вголос подумала, а ви думайте, як знаєте. Все ж таки краще вірити у приємне)))))

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка