PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Віталій Ковач
Автор: Віталій Ковач

Осіння меланхолія

Рай не продається, добра пам’ять не купується.

Помер Стів Джобс.

Про цього худого, змученого раком американського генія ще знімуть кіно і напишуть книги.

Ця людина зробила революцію у хай-теку, жила новими ідеями і, здавалося, робила неможливе, ламаючи стереотипи. Його управлінські здібності, харизматична поведінка і запальні промови так надихали співробітників компанії, що вони тижнями могли не виходили із кабінетів, вони  ламали голови над вирішенням, здавалося, непідйомних завдань. Стів особисто контролював все і як натхненник, і як операційний менеджер.

Вся історія Apple це історія життя Стіва Джобса. Історія успіху. Його смерть шокувала. Американський президент, колеги і навіть конкуренти схилили голови. Для сильних світу цього це також привід задуматись, а що ти лишаєш по собі ?

Рай не продається, добра пам’ять не купується.

Стів Джобс, Білл Гейтс, Ричард Бренсон свої статки витрачали і витрачають на те, щоб зробити світ кращим. Наші можновладці, прокурори, судді обростають маєтками, вертольотами, літаками, на рівному місці заробляють, стрижуть, відкочують.

Відкриття  «Олімпійського» рекламували як грандіозну акцію. Запрошення – безкоштовні. Тим, хто реєструвався на сайті і заповнював анкету – їх обіцяли автоматом. З початку тижня виявилось, що квитки на стадіон – платні. Вартість – 800 грн. Бажаючих придбати – більше ніж самих квитків. Студентам вузів обіцяли  15 тисяч запрошень – дали дещицю. Решту «хтось» із організаторів віддасть на реалізацію. Дріб’язок – а приємно!

І так кожного дня. Нам готують сюрпризи на опалювальний сезон. Вартість комунальних послуг зросте. Нам готують новий податок – на вивіз і переробку сміття. З кожної квартири братимуть чи то 35 чи то 50 доларів у рік, ще не вирішили. Але вирішать, ощасливлять. Замість того щоб прийняти «Закон про тару і упаковку», який не те що визрів, згнив під сукном у парламенті, споживачам накинуть ще один податок. У Європі переробка сміття – це бізнес. Компанії і споживачі розділяють відповідальність. Ті, хто виробляють тару і упаковку – платять за її переробку. Громадяни оплачують лише вивіз. Рентабельність бізнесу 5-10%. І всі задоволені.

До чого тут Стів Джобс? Він яскравий приклад змін, на які здатні люди під впливом яскравої особистості. Одна Велика Людина здатна змінити життя цілого світу. В Україні стільки людей намагаються змінити країну, що в процесі забули, а для кого і для чого це робиться? От тільки про себе не забувають.

PS: Колись покійний Борис Єльцин казав. «Лягаєш спати – і думаєш, а що ти зробив для України, прокидаєшся вранці і питаєш себе, а що я можу зробити для України».

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка