PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Чайко
Автор: Ольга Чайко

Нотатки з мокрої Праги

Приїхала з Чехії. Всі заздрять. 4 дні в Празі у саме бабине літо!

Приїхала з Чехії. Всі заздрять. 4 дні в Празі у саме бабине літо!

Рано заздрити! Усю поїздку лив дощ, холод, та враження від чеської столиці погоді все ж не вдалось зіпсувати. По-перше, там – уже справжній закордон. Тому що як їдеш до Варшави чи, скажімо, Берліна, там комунізм пре з усіх боків. Тут єдине що – продають матрьошок, а ще на кожному кроці у центрі – реклама музею комунізму із символом Росії, що вищирився, ніби Кінг–Конг. Та чехи усіляко від атракції відмежовуються. Всіляко підкреслюючи: «Ми – в ЄС».

Європейський Союз, щоправда, теж сварять. Поїхали на станцію швидкої. Думали, що їм дали брюсельський грант на техніку. Нічого подібного. Прага і так надто забезпечене місто, як на європейські гроші. Головний лікар Зденек Шварц поскаржився, що десять з його 50 лікарів уже давно на заробітках у Німеччині чи Британії, де отримують утричі вищу зарплату, ніж у Чехії. Нічого не нагадує? Також кляв медичну реформу. Чехи, я так зрозуміла, готували лікарів приблизно, як наших медиків. Загалом 7 років навчання, разом з інтернатурою. У ЄС забаганки менші, тому нині універсальних лікарів днем з вогнем не знайдеш. 

Зате тепер у Чехії дуже багато туристів, а маленькі підприємства рахують прибутки від експорту. На самому лише пиві заробляють утричі більше, а на ЄСівський грант змогли облаштувати навіть Інститут дослідження цього стратегічно важливого продукту. Нині б‘ються над складним завданням: як зробити пиво менш гірким.

На гроші Брюсселю ремонтують метро та пам‘ятники архітектури, щоправда, тут не буває без корупційних скандалів. У квітні з‘явилась інформація, що Чехія недоотримає двох третин запланованих європейських мільярдів: корупція. Бували випадки, що євро йшли на приватні ресторани та інші любі бізнесу дрібнички. Когось мені це нагадує… Ну то таке. Як кажуть чехи, Україні вступ до ЄС не загрожує, а Угода про Асоціацію, якщо її підпишуть, все ж змусить чиновників краще виписати закони. До того ж, окрім власних перевіряючих, з‘являться ще й закордонні ревізори.

А! Щодо Праги! Встигла сфотографуватися, пробігтися крамницями за сувенірами, побачити наших опозиціонерів і поговорити з українцями. Вони себе втішають, що живуть краще, ніж на Батьківщині. З патріотичних міркувань, з ними не погодилась, а сама так подумала: треба б дитину відправити туди на навчання… Як виросте. Може, набереться розуму, поживе в Європі))) 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка