Арешт заступника Шойгу: важко дати прогноз, як розкручуватиметься маховик репресій

кремль

Фото: Pexels

Затримання заступника Шойгу. Чому це негативний сигнал для нас.

1. Затримання такого рівня не могло бути проведене без погодження з Путіним, а саме рішення не могло бути ініційоване без прямої участі Миколи Патрушева.

На жаль, підтверджується та версія, яку я висловив більше місяця тому, що в РФ відбувся “мініпереворот”, в результаті якого фанатичні яструби отримали перемогу над просто яструбами у внутрішньовидовій боротьбі. І тепер саме вони диктують порядок денний.

2. Арешт Тимура Іванова – це демонстрація нових правил гри, які ще не викристалізувалися, але вже пишуться під час неї.

Поки можемо говорити, що нові правила точно містять такі пункти:

  • всі попередні домовленості анульовані. Все починається з чистої сторінки;
  • ФСБ переходить від кришування корупції до її контролю;
  • просто лояльності вже мало. Потрібно чогось більшого (чого саме — поки не розуміє ніхто).

3. Поки тяжко спрогнозувати, як буде розкручуватися маховик репресій. На Іванові можуть зупинитися (аналог історії Ходорковського, коли після арешту всі все зрозуміли) або ж навпаки, затримають ще кілька десятків високопоставлених чиновників.

Повторюся: це не принципово. Головне – це повна зміна правил співіснування в елітах.

4. Опозиція, на жаль, знову не влучає в очікування народу. Заяви ФБК, що до них дослухалися у владі – смішні. Насправді від опозиції треба було чекати заяв, що це не боротьба з корупцією, а імітація і відведення уваги від погіршення життя. Або щось подібне.

5. Для України це означає, що наразі існує повне домінування ідей Патрушева та Ушакова щодо продовження війни до конференції Ялта-2.

На цьому тлі варто окремо звернути увагу на різку активізацію росіян на китайському напрямі і два важливих рішення: Норнікель вирішив перенести мідний завод в Китай, а Газпром дає знижку на 28% до 2027 року китайським компаніям (обидва рішення не могли не бути санкціоновані в Кремлі).

Китай останнім часом почав певний дрейф в бік можливих переговорів, і росіяни будь-що прагнуть зламати цей тренд. Власне, від цього і буде залежати, чи залишиться теоретична можливість для початку переговорів в 2024 році.

Читайте також
У Росії створили підрозділ, де служать наближені до Кремля персони – розвідка Британії
Вадим Денисенко виконавчий директор «Українського інституту майбутнього»
Категорії: Світ