PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Боротьба за поширення влади: чому РПЦ розірвала відносини з Константинополем

Це вже не вперше РПЦ (Російська православна церква) розриває євхаристійне спілкування із Константинопольским патріархатом, але потім знову це ж спілкування відновлюють.

Потрібно розуміти, що Константинопольский патріархат і Московський є одними з найвпливовіших серед православних церков і боряться за поширення своєї влади на інші православні церкви.

Після того як в Стамбулі рішенням Синоду Константинопольського патріархату було скасовано рішення про поширення дії митрополії московської церкви на Україну, будь-яка православна українська церква відтепер підпорядковується Константинополю, і тільки якщо представники всіх без виключення наявних в Україні православних церков проведуть об’єднавчий Собор і оберуть нового предстоятеля, лише після цього і за таких умов українська церква зможе отримати Томос від Константинополя.

Читайте:  РПЦ вийшла на шлях самоізоляції – Порошенко

До тих же пір українська церква не є незалежною і перебуває в підпорядкуванні Константинополю.

В статуті Російської православної церкви вказано, що юрисдикція цієї церкви поширюється на усіх православних християн майже в усіх колишніх республіках Радянського Союзу, зокрема України.

Відтак рішення Синоду РПЦ юридично затверджує, що вони не визнають поширення юрисдикції Константинопольського патріархату на територію України і дають сигнал для УПЦ МП не визнавати українську церкву підконтрольну Константинополю.

Читайте: Томос для України: 2 варіанти розвитку подій

Проблема православ’я в тому, що воно ніколи не було єдиним через чвари, конкуренцію, розбрат, через це і досі не змогли створити Єдиної Вселенської Церкви на зразок Католицької.

Втручання політиків в ці процеси тільки шкодять, оскільки посилюють протиріччя в суспільстві. Кожен має право на вільний вибір церкви, релігії і конфесії і держава не має нав’язувати це, використовуючи в політичних маніпуляціях та спекуляціях.

Читайте: Українська православна церква: історія та що буде далі

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка