PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Сергій Костира

Чому вбивають працівників поліції

За останні два роки було вбито 18 поліцейських і ще 700 поранено. За останній тиджень було вбито 4 працівника правоохоронних органів. Перший фактор збільшення випадків смерті поліцейських – переформатування правоохоронної системи. Формальне виконання обов’язків, щодо навчання нових працівників, призводить до виникнення випадків як у Бердянську та Одесі.

Читайте: У Бердянську чоловік підірвав трьох поліцейських

Другий фактор – антитерористична операція. Ні для кого не секрет, що звідти витікає потоком різноманітна зброя: гранати, пістолети і т.д.. Фактично проконтролювати такий процес неможливо.

Відбувається масштабне розповсюдження зброї, яку кожен злочинець, хуліган може придбати на випадок протидії поліції.

Якщо розглядати ситуацію у Бердянську, то процедура обшуку була порушена. По-перше, обшук повинні проводити слідчі. Напередодні, перед обшуком, працівники мали навести довідки про людину (повна інформація про особу та інформація від сусідів). Кожен працівник правоохоронних органів повинен, в першу чергу, убезпечити себе та оточуючих. По-друге, не вступати в конфліктні ситуації. По-третє, викликати підмогу.

Читайте: Стрілянина в Одесі: в автосалоні захопили заручників

Невміння працювати в критичних умовах, вступ у бій без з’ясування обставин – призводять до збільшення смертності поліцейських.

В Україні існує спеціальний підрозділ КОРД (підрозділ Національної поліції для вирішення надзвичайних ситуацій), і саме він має проводити подібні обшуки, де задіяні кримінальні авторитети, для забезпечення безпеки та запобігання втрати працівників.

Читайте: Домашнє насильство – як себе вберегти

Якщо в подібній ситуації знаходяться прості поліцейські, то за правилами вони повинні повідомити чергового, керівництво та викликати підмогу. Про подібні дії мова не йде, відповідно, процедура була порушена.

За статтею 115 Кримінального кодексу України, за вбивство людини при виконанні своїх службових повноважень передбачено довічне ув’язнення. Нажаль, прецедентів покарання осіб, які вчинили злочин по відношенню до правоохоронців, дуже мало. І це ще одна проблема через яку частішають побідні випадки.

Читайте: Повернення військового майна Україні: Путін шукає потрійної вигоди

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка