PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Володимир Кривко
Автор: Володимир Кривко

Чи можливо в Україні розвинути свій стартап

Нам пощастило жити в епоху повної інформаційної доступності. Чи не щодня ідеї трансформуються у проекти, а вони трансформують світ довкола. Це відбувається завдяки тому, що зараз достатньо мати комп’ютер, який підключений до інтернету, аби розповісти про свій винахід.

Між тобою та людьми, які допоможуть його реалізувати, лише екран та бажання перемогти.

Я радий, що у CIG R&D LAB зібралися саме такі люди. Ми допомагаємо українським студентам розкрити власний потенціал та пройти шлях від зародження ідеї до втілення її у життя.

У червні 2019 року завершився другий сезон програми, у ході якої студенти Харківського політехнічного інституту та Одеського національного політехнічного університету із нашою допомогою створювали свій власний продукт.

Ми свідомо не обмежували команди у тематиці, тому можемо похвалитися проектами від аудіовізуального асистента до технології енергоменеджменту акумуляторних батарей. Зрештою, стартапи – це не тільки про софт, а й про залізо, інфраструктуру та інженерні рішення. 

За цей рік я близько познайомився із академічним менеджментом, амбіціями розробників та часто нетривіальними перешкодами на їхньому шляху. Команди, що дійшли до фіналу, довели, що вони готові до цих викликів якнайкраще.

Серед фіналістів ми обрали три проекти, які отримали свої перші інвестиції. Серед них – система Jarvis, розробка одеських студентів Микити Сиром’ятнікова та Євгена Яцишина. Jarvis – це текстовий асистент для месенджерів та голосовий асистент для прототипу розумних колонок Jarvis.Home.

Фінансування ще отримав харків’янин Павло Ситников та його розробка технології з ошиповки поверхонь нагріву парових котлів, яка допоможе підвищити ефективність міського енергоспоживання.

Третьою командою – переможницею другого сезону стали розробники люмінесцентної плитки Карина Білогубкіна, Наталлі Регеда та Борис Карпутін.

Українська інфраструктура у надійних руках випускників CIG R&D LAB.

Ми розпочинаємо новий сезон, шукаємо нові розробки та чекаємо на нові знайомства. Сподіваюся, ми чекаємо саме на тебе та на твою ідею про те, як змінити світ. Або принаймні зробити його трохи кращим.

Автор: Володимир Кривко, керуючий партнер Chernovetskyi Investment Group.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка