PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Данія дозволила будувати Північний потік-2: чому та наслідки для України

30 жовтня Данія схвалила будівництво Північного потоку-2.

Данське енергетичне агентство надало дозвіл на будівництво ділянки газопроводу на континентальному шельфі країни на південний схід від Борнхольма у Балтійському морі.

Раніше Німеччина, Фінляндія та Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія залишалася останньою країною, яка не погоджувалась на це.

Данія трималась, як могла та стримувала будівництво Північного потоку-2. Це єдина країна, яка довго перевіряла проект на екологічність та природоохоронність, відтягувала прокладання газопроводу у межах свого законодавства настільки довго, наскільки це вдавалось, – розповідає політичний експерт Олександр Мусієнко.

Країна зазнала впливу не стільки від Росіїської Федерації, як від Німеччини та Франції. На фоні невизначеності, чи буде взагалі транзит російського газу через українську територію і в яких обсягах, деякі європейські країни хочуть підстахувати себе, завершивши у 2019 році будівництво Північного потоку-2.

Німецькі, австрійські та французькі бізнесові кола економічно зацікавлені якомога швидше реалізувати проект Північного потоку-2, тиснучи на уряди свої держав.

Данія була останнім бастіоном, яка не втримала цей тиск.

Тепер у цьому питанні надія тільки на США, які здатні накласти серйозні економічні обмеження проти компаній, що залучені до будівництва і розвитку газопроводу в обхід України.

У США Конгресом був ухвалений закон, який дозволяє президенту вводити санкції проти компаній, долучених до будівництва Північного потоку-2. Але поки цим не скористались.

Ймовірність того, що цей закон можуть застосувати, дуже висока. Проте Німеччина підстахувалась і тут, погодившись купувати певні обсяги скрапленого газу у Сполучених Штатів Америки, чим частково задовольнила американций уряд.

Читайте: Дозвіл Данії на будівництво Північного потоку-2 – реакція Німеччини

Україна готується до різних сценаріїв, навіть до того, що Росія припинить постачання газу і транзиту через Україну після 2019 року.

Це свідчить про те, що газопроводи в обхід України (Турецький потік та Північний потік-2) РФ готує для того, щоб максимально незалежати від нашої країни щодо транзиту.

Проте наразі Російська Федераціє не може позбавити нас транзиту, оскільки європейці споживають багато газу, обсяги якого не можна задовільнити через газопроводи в обхід України.

Читайте: Північний потік-2 через води Данії: Україна вимагає ввести санкції

Але якщо добудується Турецький потік та запрацює Північний потік-2, Україна втратить транзит газу.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка