Де надають безкоштовну медичну та психологічну допомогу тим, хто постраждав від насилля?

Де надають безкоштовну медичну та психологічну допомогу тим, хто постраждав від насилля?

Ми вчимося жити з війною, ми вчимося відбудовувати зруйновані домівки і загоювати рани. Але найглибше проросла війна у душах наших українських дітей, життя яких перевернула війна…

«Діти війни» – українські діти, на очах яких вбивають їхніх батьків та рідних. Вони залишають будинки, в які влучають снаряди, їхнє дитинство ніхто ніколи не поверне… У XXI сторіччі в Україні росте покоління тих, хто народився під звуки кулеметів і вибухи снарядів… Наші діти народжуються в підвалах та бомбосховищах, ще зовсім малесенькі, а вже прожили доросле життя.

Із населених пунктів України, де побували російські орки, дедалі частіше надходять свідчення про зґвалтування, оскільки жінки зважилися розповісти про пережите. Та розповідають вони здебільшого психологам і волонтерам, а не правоохоронцям, тому відповідних кримінальних проваджень поки що небагато.

Сьогодні говорять навіть про зґвалтування українських дітей, зокрема неповнолітніх дівчат, зовсім маленьких дітей. Що слова, в порівнянні з тим, що переживають сьогодні люди, які зазнали насилля…

Всі, хто постраждав від сексуального насильства, кому потрібна якісна медична та психологічна допомога, обстеження лікарів, сьогодні мають змогу безкоштовно звернутися у Києві до Реабілітаційного центру Міжнародної організації з міграції МОМ. Тепер при співпраці Мінсоцполітики та МОМ у реабілітаційному центрі іногороднім можна перебувати два тижні, а можна приїхати на три дні, кияни весь спектр допомоги можуть отримати амбулаторно (ночівля дома, а вдень – обстеження та лікування).

Для влаштування до Реабілітаційного центру звертайтеся на гарячу лінію Представництва МОМ в Україні – 527, 0 800 505 501 (прийом дзвінків щодня з 8:00 до 20:00).

Ольга Ревук заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції