PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Сергій Фурса
Автор: Сергій Фурса

Дефолт та ліквідація Приватбанку: що очікує на українців в разі денаціоналізації

Окружний адміністративний суд Києва визнав противправною та незаконною процедуру націоналізації Приватбанку.

Наразі жодного результату не буде, оскільки рішення не набуло чинності. Варто чекати апеляції і лише тоді вирішувати, що ж робити. Все, чого можна очікувати – певне хвилювання для інвесторів. Подія, що відбулась, не має впливу на поточну економічну ситуацію та не становить загрози.

Якщо суд врешті визнає націоналізацію Приватбанку незаконною і це рішення набуде чинності, буде дуже багато економічних наслідків.

Передусім Приватбанк буде ліквідовано. Близько 50% українців так чи інакше пов’язані з цим банком. Ліквідація банку – це те, чого вдалось уникнути в 2016 році, але воно наздожене нас в 2019, 2020 роках чи коли ухвалять відповідне рішення.

По-друге, це означає, що ми повинні будемо заплатити Ігорю Коломойському 2 млрд гривень або відмовитись від власних претензій до нього.

Наразі йде суд у Лондоні, де Україна вимагає стягнути компенсацію за націоналізацію. Якщо ж відбудеться денаціоналізація, то прямі втрати – 5 млрд та 2 млрд гривень.

По-третє, що є найважливішим – це зруйнує нашу співпрацю з МВФ.

Читайте: Націоналізація Приватбанку: суд скасував ключове рішення НБУ Денаціоналізація Приватбанку: що відбувається і чи варто скуповувати долари Відділення Приватбанку заповнять готівкою, рішення суддів перевірять ГПУ та СБУ

Націоналізація Приватбанку була важливою реформою та спільною програмою з Міжнародним валютним фондом. Це робилося з підтримкою європейської спільноти та американців.

Якщо раптом держава Україна визнає, що націоналізація була незаконною, то це повністю зруйнує нашу співпрацю. А це вже може мати наслідки у вигляді дефолту.

Вся українська економіка базується на співпраці з МВФ. Якщо ви забираєте цю цеглину, то Україна швиденько крокує до дефолту.

Автор: Сергій Фурса, економіст, фахівець відділу продажів інвестиційної компанії Dragon Capital.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка