PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Долар – 32 грн, втрати – 10%: як карантин вплине на Україну

Юрій Гаврилечко
Юрій Гаврилечко

25 березня Кабмін ввів режим надзвичайної ситуації до 24 квітня на всій території України. Відповідно, усі карантинні заходи також зберігаються.

26 березня уряд заявив, що хоче запропонувати Верховній Раді законопроект зі змінами до закону про державний бюджет України на 2020 рік.

Він передбачатиме скорочення доходів на 115 млрд грн та збільшення витрат на 96 млрд грн, тож дефіцит держбюджету збільшиться на 202 млрд грн.

Також пропонується скорочення фінансування низки програм, зокрема освітніх та культурних.

Читайте: Кабмін пропонує збільшити дефіцит бюджету до 202 млрд грн – Гончаренко

У зв’язку з нестабільною економічною ситуацією у світі та Україні курс долара щодня змінюється. Станом на 26 березня він становив 27,95 грн за долар, сьогодні – 28,13 грн.

Про втрати української економіки під час карантину та боротьби з коронавірусом, стабілізацію долара розповідає співзасновник аналітичного кластера Українська фабрика думки Юрій Гаврилечко.

Продовження карантину до 24 квітня може спричинити втрати в економіці України до 10%. Уряд подав до парламенту зміни до бюджету, які передбачають зміни дохідної частини та збільшення видаткової, – говорить Юрій Гаврилечко.

Втрати від боротьби з коронавірусом не вплинуть на економіку, оскільки ми маємо малу кількість хворих, якщо порівняти з іншими країнами.

Курс долара й надалі може змінюватись, але він не вийде за межу 32 грн за долар.

Автор: Юрій Гаврилечко, співзасновник аналітичного кластера Українська фабрика думки.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка