PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Борсукевич
Автор: Олександр Борсукевич

Дистанційна робота – новий стандарт професійної ефективності

Поточні обставини, що спонукають працювати на відстані, стали для багатьох ділових людей додатковим приводом замислитися: наскільки у світі розвинутих комунікацій доцільними є особисті зустрічі?

Серед бізнес-контингенту, обізнаного із технологіями, існує думка, що будь-які зібрання, які не супроводжуються вживанням їжі чи напоїв, можна проводити віртуально.

Людям вже не потрібно докладати безліч часу та зусиль на відрядження, адже сучасні рішення для відеодзвінків роблять віддалену співпрацю такою ж ефективною, як і зустріч віч-на-віч. Особливо актуальними є онлайн-наради на відстані, коли виникла тимчасова необхідність відмовитися від особистих контактів, – розповідає керівник напряму Logitech Enterprise ІТ-дистриб’ютора АСБІС-Україна Олександр Борсукевич.

Читайте: Як уберегти компанію та співробітників під час карантину в Україні

Які основні мотиви впровадження відеоконференцзв’язку?

 • Економічна вигода та висока рентабельність

Придбання квитків, бронювання готелів, нарахування коштів на особисті витрати працівників – все це суттєво послаблює бюджет компанії. Наприклад, одне відрядження для однієї людини в один бік, навіть Україною, коштує в еквіваленті не менше $100.

Впровадження системи відеоконференцзв’язку окупиться вже кількома скасованими подорожами. Прибутки компанії також здатні зрости і за рахунок значного збільшення людино-годин, якщо працівникові не доведеться витрачати час на переміщення та адаптацію, що у сукупності заважає концентрації на роботі.

 • Розширення можливостей для бізнесу

Впровадження відеоконференцзв’язку особливо актуальне для великих компаній, що мають безліч філій, відділень та офісів для оптимізації внутрішньої комунікації.

Технологія також дозволяє віддалено наймати співробітників, заощаджуючи час та урізноманітнюючи вибір кандидатів на посаду.

З іншого боку, відеопереговори забезпечують компанії таку конкурентну перевагу, як покращений клієнт-сервіс. Обладнання наразі починає активно застосовуватися у медицині для особистих консультацій із лікарем, в автоцентрах для швидкого технічного огляду пошкодженої автівки тощо.

Як приклад, реальні рішення сьогодні за допомогою відеоконференцзв’язку – це здобуття дистанційної освіти у закордонних навчальних закладах або організація масштабних конференцій із запрошенням міжнародних спікерів для виступу онлайн.

бізнес

 • Турбота про співробітників

Одним із трендів сучасного бізнесу є концепція Wellness, тобто забезпечення фізичного та ментального здоров’я персоналу.

Відеоконференцзв’язок сприяє гармонізації робочих стосунків, адже дозволяє працювати з дому у період обмежених можливостей пересування, брати повноцінну участь у важливих заходах, перебуваючи у мандрівці тощо. Технологія також здатна підвищити психологічний комфорт для тих, хто працює в офісі. За рахунок ефективного використання часу та поліпшення комунікації з віддаленими командами створюється здоровий мікроклімат між співробітниками.

Проте зручність користування відеоконференцзв’язком залежить від бренду, якому довірено супроводження переговорних процесів. Варто обирати лідерів ринку щодо впровадження новітніх тенденцій, які сприяють покращенню якості, швидкості та оптимізації вартості обладнання.

бізнес

Під час вибору радимо орієнтуватися на такі тренди у галузі відеоконферензв’язку:

 • Ефект присутності

Якість звуку та відео у сучасних системах максимально наближує до ефекту особистого перебування на місці подій. Навіть за присутності на віртуальній нараді з півсотні осіб та середньої якості інтернету кожного учасника буде бездоганно видно і чути.

Читайте: Робота майбутнього. В яких професіях людей замінить комп’ютер

Камери з роздільною здатністю 4К мають поле зору, що охоплює все приміщення. Автоматичне масштабування та кадрування дають змогу транслювати найменші подробиці з реалістичним кольоровим переданням.

Система мікрофонів, керована штучним інтелектом, здатна виокремлювати людську мову та заглушувати сторонні шуми. Звук буде чудовим незалежно від того, як далеко розташовано мікрофон і з якою гучністю розмовляє доповідач.

 • Простота впровадження та використання

Запуск сучасної системи відеоконференцзв’язку може здійснити будь-який співробітник без допомоги IT-фахівця.

Займає цей процес до п’яти хвилин і вимагає лише під’єднання до USB-порту та мережі живлення. Користуватися технологією також у рази простіше: інтерфейс стає все більш інтуїтивно зрозумілим, наближеним до вигляду екрану звичного смартфону. Новітнє рішення на ринку – дзвінок в один дотик, коли для з’єднання необхідно лише натиснути на відповідну іконку на екрані.

 • Під’єднання власного пристрою

Ще одне вдосконалення, яке прискорює та спрощує віртуальну комунікацію, це можливість під’єднати власний ноутбук, планшет або смартфон.

По-перше, це заощаджує час на перенесення потрібної інформації з одного пристрою на інший, а по-друге, дає можливість уникнути маніпуляцій із незнайомим обладнанням.

 • Технологічна сумісність з Microsoft Teams, Zoom Rooms, Skype for Business, Google.

Стягнення щомісячної абонплати за використання специфічного ПЗ для певної моделі пристрою – застаріле рішення, яке вимагає додаткових видатків.

Натомість новітній підхід передбачає користування будь-яким зручним або наявним у користувача ПЗ, зокрема із безкоштовним: Microsoft Teams, Zoom Rooms, Skype for Business, Google та інших.

 • Використання інтерактивних панелей

Коли йдеться про дистанційну нараду, для якої концептуально важливою є візуалізація та деталізація (IT-індустрія, рекламний бізнес, освітня галузь тощо), важливою складовою системи стає інтерактивний екран.

Цей функціональний прилад дає можливість демонструвати відео, слайди, малювати графіки або схеми, наближати зображення деталей, працювати у режимі мультиекрану тощо.

 • Бездротове під’єднання технічних засобів

Незабаром на ринку з’явиться рішення бездротового під’єднання обладнання через Bluetooth та Wi-Fi, що вирішить незручність дротів під ногами та необхідність кабелів з певними роз’ємами.

Дистанційна робота - новий стандарт професійної ефективності

Поширення відеоконференцзв’язку в Україні відбувається стрімкими темпами, та є кілька факторів, які заважають його швидшому розповсюдженню.

Перший – це брак обізнаності про існування такої технології або про високий рівень її розвитку.

Другий – певні стереотипи, які, насамперед, стосуються фінансової складової.

Вартість впровадження відеоконференцзв’язку сьогодні залежить від обраного бренду та розміру приміщення/кількості учасників. Існують на ринку якісні пропозиції за кількадесят тисяч доларів, але є й більш сучасні та оптимізовані готові рішення, коли обладнати одну переговорну кімнату на 20 осіб “під ключ” коштуватиме не більше $2 тис.

Тож перед придбанням варто докладно проаналізувати можливості тієї чи іншої системи, її спрямованість на технології майбутнього, щоб забезпечити максимально тривале та приємне користування інновацією.

Автор: Олександр Борсукевич, керівник напряму Logitech Enterprise ІТ-дистриб’ютора АСБІС-Україна.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка