PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Екзит-пол вибори 2019: очікуємо можливого вітру

Ірина Бекешкіна
Ірина Бекешкіна

Провели о 14 годині прес-конференцію, відзвітували, що політ йде нормально. Проте все ж тривожно. Вже з’явилися перші дзвіночки, що ті сили, яким результати не сподобаються, вже зараз починають екзит-пол, навіть усі екзит-поли дискредитувати.

Перша ластівка – штабіст Юлі Костя Матвієнко пише в своєму блозі на Укрправді, що, начебто, дані, які передають з місць інтерв’юери і дані, які заносяться в комп’ютер і підраховуються, істотно відрізняються.

Не знаю, на яких ідіотів це розраховано. Бо результати приймають телефоном рядові співробітники соц. служби, і вносять в комп’ютер теж вони. Ну, і хтось уявляє, що начальник збирає колектив і каже, що вносити треба не те, що отримують, а зовсім інше?

Теоретично все це змінити вже в комп’ютері може керівник, але про це всі будуть знати. І такі речі не залишаються невідомими. Це – гучний скандал і втрата репутації.

З власного досвіду: прийшла в КМІС, якраз була чергова передача даних з 15:00 до 16:00. Питаю у Паніотто: що там? Каже: не знаю, пішли подивимося. Пішли подивилися. Результати, звісно, не скажу, бо не маю права.

Але є причини для підозр, що спроби дискредитувати екзит-поли будуть набирати силу. Кажу екзит-поли у множині – бо поки дані реальних екзит-полів дуже подібні.

Ще один метод, теж розрахований на ідіотів – це начебто екзит-поли різних “Рогов та копит” – ну от уже засвітилися передові правові ініціативи, що побили усі світові рекорди, опитуючи по 100 тис. за два дні, ще якісь невідомі стоять на дільницях. І буде, – а ми на ваш екзит-пол нашим екзит-полом.

А що? На людей не надто освічених це може подіяти. Так що, з одного боку, політ йде нормально. З іншого – очікуємо можливого вітру.

Автор: Ірина Бекешкіна, директор фонду Демократичні ініціативи.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка