PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Ярослав Пилипчук

Hyperloop в Україні: чому зараз це неможливо

Hyperloop — проект вакуумного поїзда, запропонований в 2012-2013 роках Ілоном Маском. Вчора, в Twitter Міністрества Інфакструктури України з’явилось повідомлення про те, що Hyperloop вийшов на український ринок, але сьогодні його спростували.

Читайте: Hyperloop Ілона Маска з’явиться в Україні

Проте, чи можлива в Україні поява подібного транспорту? По-перше, у нас зовсім відсутні спеціалісти по даній технології. У даному проекті обов’язково потрібно партнерство з компаніями, які мають профільну експертизу, щодо будівництва Hyperloop.

Тут потрібна співпраця між зацікавленими сторонами: інвестором, підрядником і державою.

По-друге, така технологія потребує не лише кваліфікованих кадрів, але не малих коштів. Проблему фінансування Hyperloop в Україні можна вирішити тільки інвестиціями. Для того, щоб інвестор був зацікавлений в Hyperloop – потрібно, щоб даний проект був окупний і мав прийнятну для нього дохідність.

Враховуючи те, що в Україні немає дешевего кредитного ресурсу, ризики країни є одними з найвищих у світі. Забезпечення окупності даного проекту є нереальною.

Головною причиною не окупності проекту – це низький пасажиропотік і платоспроможність населення. А якщо проект інвестиційно неефективний – його не впроваджують.

Читайте: Починаємо без Маска: В Україні побудують Hyperloop

Також я противник залучення кредитних ресурсів (міжнародних фінансових організацій, ЕБРР) під цей проект. Оскільки це збільшення боргового навантаження на країну. А в нас високі ризики дефолту.

Додаткове обслуговування кредитів є неприпустимим, навіть на такі потенційно важливі речі. Cлід зазначити, що новина про Hyperloop це не впровадження, а фактично заява про наміри долучитися до даної технології. А від намірів до реалізації може пройти багату часу. Але це правильне рішення. Як мінімум, професійно моніторити технологію, особливо, якщо це стосується фінансів її реалізації.

Потенційно вона може бути дешевшою. Даний проект може окупитися протягом 30 років, а вартість квитка буде більше $150.

Читайте:  Миротворча місія: значення для України та загрози

Тому тут питання скоріше не в тому, чи зможуть українці собі це дозволити, а чи готовий інвестор мати таку окупність. Потрібно чекати здешевлення технології, або зростання добробуту українців.

Наразі, Україні потрібно вирішити ті проблеми, які дадуть громадянам ефект вже сьогодні.

Читайте: Закон про реінтеграцію Донбасу: чому зараз та основна мета

Вирішити проблеми з Укрзалізницею, запустити річкові перевезення, інвестувати в інфраструктуру аеропортів та портів.

Нові технології можна вводити і зараз, якщо вони є економічно доцільними, технічно доробленими, і ми маємо для них ресурс.

Автор: експерт з економічного аналізу та транспортної інфраструктури аналітичного центру “Український інститут майбутнього”

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка