PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Кому загрожує Схід-2018

Росія готується до проведення масштабних військових навчань Схід-2018. До маневрів планується залучити величезну кількість військовослужбовців, техніки та зброї, кораблі Північого та Тихоокеанських флотів.

Ключовим, як на мене, у цих навчаннях є участь китайських та монгольських військовослужбовців. Наприклад, Китай планує задіяти у навчаннях близько 3200 військових та 900 одиниць техніки. Саме участь китайської сторони є важливою особливістю цих навчань.

Читайте: Javelin для цього: Волкер спрогнозував танковий наступ РФ

Річ у тім, що Росія дуже активно намагається вбивати клин у відносинах Європейського Союзу і США, і кидає виклик американцям, намагаючись заручитись на цьому шляху підтримкою європейців і китайців.

Тобто Росія та Китай намагаються розігрувати геополітичне протистояння суші морю, де суша – це потужна об’єднана Євразія, а море – це Сполучені Штати Америки.

Фактично ми спостерігаємо початок того, коли теорії відомих геополітиків: Маккіндера, Челлена, Мехена, Хаусхоффера оживають на практиці.

Кому варто бути насторожі

В першу чергу такі навчання становлять загрозу для найближчих союзників США у Тихоокеанському регіоні: Японії, Південної Кореї та Тайваню.

Китай, який дуже хоче розвивати торгівлю з країнами ЄС, намагається пробивати собі шлях на захід до Європи, звідси і дорогі проекти Шовкового шляху, фактично кинувши виклик західним цінностям і єдності США та ЄС.

Читайте: Чому Росія атакує Україну на свята – 3 причини

Для цього вони не проти заручитись підтримкою Росії, яка володіє великими військовими ресурсами. Реалізацію таких планів я вважаю дуже сумнівними, але геополітичне протистояння наростатиме.

Європа на ці військові навчання відреагує мляво та буде лише спостерігати, оскільки все ж це поки далеко від їх кордонів, не так як у випадку минулорічних російських навчань Захід-2017.

Але в рамках НАТО реакція вже є, і в заяві Альянсу стверджується, що вони вважають такі дії підготовкою до масштабних військових дій.

Читайте: Санкції проти Північного потоку-2: розпочато газову війну за європейський ринок

Японія спостерігатиме за цими навчаннями з великою пересторогою, і тамтешні політики вже роблять гострі заяви. Зокрема, пропонується відновлювати і нарощувати повноцінні сили в Японії.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка