PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Юрій Жигарєв
Автор: Юрій Жигарєв

Коронавірус у Китаї: чи має Україна можливості убезпечити своїх громадян

У Китаї та інших азійських країнах почав поширюватись коронавірус 2019-nCoV, який викликає атипову пневмонію.

Уперше цей вірус було зафіксовано 31 грудня 2019 року в Ухані (провінція Хубей, Китай) – місті, населення якого становить понад 11 млн осіб.

Станом на 23 січня 2020 року у 25 провінціях Китайської Народної Республіки кількість хворих на новий вид коронавірусу 2019-nCoV зросла до 571 людини, також зафіксовано 17 смертей.

Наскільки швидко цей вірус пошириться світом, сказати важко, оскільки вчені ще не визначили всі можливі шляхи передання. Проте вже доведено, що коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом, тому якщо хоч одна заражена людина прилетить до аеропорту Бориспіль, всі, хто контактуватиме з нею, будуть інфіковані, – розповідає лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв.

Наразі у багатьох аеропортах США, Сінгапуру, Італії та інших країн почали перевіряти мандрівників з Китаю на наявність цього вірусу.

Україна має певні технічні можливості, щоб розпочати такі ж заходи безпеки. Ми маємо тепловізори, які визначають температуру тіла та можуть виявити потенційно небезпечного туриста.

Читайте: Коронавірус: міжнародні аеропорти ввели посилений огляд

З точки зору епідемічної безпеки, українські аеропорти повинні постійно проводити певний контроль, оскільки існує величезна кількість інфекцій і багато з них не є притаманними для нашої місцевості.

Перший симптом будь-якої гострої інфекції – підвищення температури тіла. Тому тепловізори здатні у натовпі виявити таку людину, після чого її направлять на додаткове обстеження.

Заходи безпеки в аеропортах повинні проводитись не ситуативно, а постійно, щоб убезпечити населення України від можливих невідомих для нас вірусів.

Читайте: Коронавірус з Китаю: що про нього відомо і що робить Україна

Превентивні заходи у разі появи вірусів – комплекс протиепідемічних заходів. При МОЗ починає працювати штаб, експерти якого у кожному конкретному випадку розробляють відповідний комплекс дій – що варто робити, чи вводити карантин, як виявляти хворих, методи діагностики та інше.

Єдина проблема – брак профільних експертів, які б впродовж 24 годин могли б окреслити загрозу епідемії, кількість хворих та перелік протиепідемічних заходів для боротьби з вірусом.

Наразі нам відомо, що коронавірус 2019-nCoV розповсюджується як звичайна респіраторна інфекція. Тому людям варто уникати масових скупчень, контактів з туристами, більше часу проводити на свіжому повітрі, стежити за вологістю повітря у приміщені, піднімати імунітет.

Коронавірус

Вакцини від цього вірусу немає. Навіть якщо спеціалісти зрозуміють всю природу цього коронавірусу, вони не зможуть за короткий час винайти ефективне лікування. Противірусних препаратів теж немає.

Читайте: У РФ пасажирку рейсу з Китаю госпіталізували з підозрою на коронавірус

Коронавірус, який почав поширюватись Китаєм, це новий SARS (тяжкий гострий респіраторний синдром, особливий варіант коронавірусної інфекції). За подібних захворювань люди, що постійно контактують з хворими, а саме медпрацівники, мають бути забезпечені спеціальними костюмами.

В Україні подібний спецодяг є, але про його кількість говорити важко. Одне можна сказати точно – його немає у кожній лікарні. І у разі потрапляння вірусу на територію нашої держави тут можуть виникнути проблеми. Як наслідок – швидке поширення інфекції.

Держава має подумати про це зараз та закупити спеціальні костюми у відповідній кількості, щоб убезпечити медичних працівників та запобігти швидшому поширенню вірусу у разі його потрапляння на територію України.

Автор: Юрій Жигарєв, лікар-інфекціоніст. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка