PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Віктор Таран

Козаки з дружинниками: як Московський патріархат боронитиме приходи

13 листопада президент України зустрівся з представниками УПЦ Московського патріархату для обговорення створення на території України Єдиної помісної церкви.

На зустрічі ієрархи заявили, що Москва чинить тиск на тих єпископів УПЦ МП, які готові долучитися до створення єдиної церкви.

Варіантів тиску з боку російської церкви дуже багато. І це лежить як в духовній площині, тобто психологічний тиск, так і можливі фізичні утиски з боку воєнізованих угрупувань, які утворені та працюють на базі Московського патріархату.

Мова йде про об’єднання козаків, псевдосилових структур, дружинників, які мають захищати церкву.

Якщо ми згадаємо події, так званої Руської весни 2014 року, то одним із центрів сепаратизму була церква Московського патріархату, і саме там були місцеві козаки, дружинники, тобто російські воєнізовані угрупування.

Читайте: УПЦ МП розриває спілкування з Константинополем Сценарій РФ зірвано, Україна захистить вільний вибір церковної юрисдикції - Порошенко Сербська церква не визнає рішення щодо автокефалії УПЦ

Саме цими угрупуваннями Московський патріархат намагатиметься захоплювати храми та не давати громадам переходити з одного патріархату до другого.

За чинним законодавством, село чи громада самостійно вирішує до якого саме патріархату приєднатись. Тобто, якщо селяни вирішать приєднатись до Єдиної помісної церкви, то священик, котрий не підтримує дане рішення, має піти.

Такі випадки вже були на західній та центральній Україні. Московські попи відмовлялись відспівувати хлопців, що загинули на війні, відтак громада виганяла таких священиків і кликала представників Київського патріархату.

Наразі є великий ризик, що при переході громади до Єдиної помісної церкви, Московський патріархат буде приводити воєнізованих чоловіків та намагатиметься захоплювати церкви.

Щоб уникнути подібних ситуацій потрібно, щоб злагоджено працювала Національна поліція та інші інституції. В тому числі дане питання повинно бути прописане на законодавчому рівні.

Автор: Віктор Таран, голова центру Ейдос, політолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка