PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Сергій Костира

Кримінальні авторитети без статусу: кого затримала поліція

Вчора ЗМІ облетіла новина про затримання більше 60 кримінальних авторитетів. Справа в тому, що за новим кримінально-процесуальним кодексом, прийнятим у 2012 році, не передбачено жодної статті про право затримання людей, які збираються в громадських місцях. Тобто, правоохоронні органи не мають законних підстав на подібне затримання.

Поняття кримінальний авторитет формальне, особа повинна скоїти кримінально-карне правопорушення, за яке повинна бути затримана за статтею 208 КК України.

Наразі відбуваються профілактичні заходи, направленні на залякування, на демонстрацію сили. З точки зору процесу, особа, що кудись збирається, чи то кримінальний авторитет, чи мати 9 дітей, не скоює ніяких кримінальних правопорушень. Якщо надходить інформація про осіб, що скоїли злочин та не були притягненні до кримінальної відповідальності, їхнє затримання можливе при наявності кримінального провадження. А в рамках кримінального провадження вручається підозра і відбувається затримання певної особи чи групи осіб.

В даному випадку інформації про вручення підозри ми не маємо. З боку моралі зрозуміло все, з боку закону – нічого.

Вислови поліції не зовсім етичні. В кримінальному процесі та кримінальному праві немає такого поняття як кримінальний авторитет. Особа, скоївши злочин, притягується до відповідальності. В свою чергу, винність визначає суд. В даному випадку відбувається затримання осіб, звинувачених в тому, що вони є кримінальними авторитетами без рішення суду та без вироку.

Читайте: Затриманих у ресторані під Києвом кримінальних авторитетів відпустили

Потрібно розуміти, що мається на увазі під поняттям кримінальний авторитет. Особи, що користуються певним авторитетом у в’язниці, після чого називаються кримінальними авторитетами на волі – спірне твердження.

Починаючи з 1990-х, ніхто не мав права називати себе кримінальним авторитетом без коронації кримінальними колами і без статусу “вор в законе”. В сучасних реаліях створюються незрозумілі угрупування, які називають себе кримінальними авторитетами.

Рівень злочинності невпинно зростає, оскільки нова поліція знаходиться на стадії переформування. Треба зрозуміти одне: ми хочемо бачити на важелях правосуддя продажного мента , що за $100 вирішить будь-яку проблему, але професіонала. Чи не досить освіченого поліцейського, який тільки навчається, проте він чесний. Будь-який переломний момент – це зростання злочинності.

В усіх державах Європи та світу, коли відбувалось подібне переформатування правоохоронної системи, збільшувалася злочинність. Це не залежить від поганої роботи попередників чи нових поліцейських.

Інша причина розгулу злочинності – знищення Управління по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗ). Фактично, це була напівкомерційна структура, але вона контролювала злочинність на вершках цієї ієрархії.

Автор: адвокат

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка