PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Андрій Ілларіонов

Мафія, терор та пропаганда – основні аспекти правління Путіна. Що буде після нього

В даному російському політичному світі важливі не дати, не вміння, а бажання. Самі бажання є незмінними. Другий важливий аспект  – безпекові схеми. Особиста безпека Путіна і його особиста недоторканність не можуть бути гарантовані за межами політичної влади.

Це означає, що він не може полишати свій пост. Тому марно говорити, в якому році Путін його залишить. Його влада буде тривати доти, доки він фізично зможе утримувати посаду голови держави.

З точки зору політології – це дуже жорсткий авторитарний режим. 85% населення отримує вплив шляхом пропаганди. І вона наразі ефективніша, ніж за комуністичних часів.

Читайте: Корінь проблем – відсутність верховенства права. Як стати на шлях процвітання

Решта 15% недослухаються до пропаганди. В такому випадку вступає в дію інший основний інструмент – терор. На відміну від Сталіна – це не масовий терор, а вибірковий.

Інструмент терору є найбільш дієвим і використовується не лише проти російського населення та опозиції, але й за межами країни. Пригадаймо спробу отруєння Ющенка, смерть В’ячеслава Чорновола, також спроби ліквідувати інших лідерів за межами Російської Федерації. Цей інструмент абсолютно зрозумілий.

Ці два апарати – пропаганда та терор чудово працюють. Іноді ми спостерігаємо їхні прояви, принаймні в Росії, але якщо відійти від політології і перейти до більш важливого – соціології, то треба замислитись про 3 найважливіші сили, які створюють владні сили в Росії.

Читайте: Російські солдати гинуть на сході України – Кондоліза Райс

Перша сила це корпорація офіцерів політичної поліції, як колишніх, так і дійсних служб. Як кажуть: “Не буває колишніх КГБістів”.

Другаелемент поточної влади в Росії, тобто організована злочинність (мафія, кримінал).

Останнім часом з’являються публікації, які вказують не лише на зв’язок злочинного світу з російською владою, а й на нерозривність мафії та існуючого режиму.

Третя сила, яка забезпечує досить високу економічну, політичну та психічну стабільність – системні ліберали. Всі ці сили забезпечують певну стійкість політичної влади в Російській Федерації.

Читайте:  Росія – це не країна майданів. Чому мітинги не призведуть до результатів

Характер режиму в Росії – це не персональна автократія і не військова диктатура. Це корпорація офіцерів політичної поліції. Проблема з цим режимом полягає в тому, що це перший режим подібного типу в історії.

Політологи не мають відповіді на запитання, що зміниться після Путіна та хто займе його місце. Потрібно розуміти, що автократичний режим дуже непередбачуваний.

Автор: Андрій Ілларіонов, економіст, екс-радник президента Росії Володимира Путіна. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка