PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Сергій Комісаренко
Автор: Сергій Комісаренко

Можлива кількість інфікованих в Україні – 200 людей: чому так важливий карантин

Станом на 20 березня в Україні лабораторно підтверджено 26 випадків захворювання на коронавірус, троє з них – летальні.

З 12 березня оголошено карантин на всій території держави. 18 березня Київська обласна державна адміністрація повідомила про впровадження в області надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня.

Сьогодні, 20 березня, голова КМДА Микола Поворозник заявив, що рішення про введення НС ухвалено вже і в Києві.

Ця історія однакова в усіх країнах. Всі говорять про офіційні дані, тому що це підтверджені випадки у результаті проведення відповідної діагностики. Але така статистика є правдивою лише у тому сенсі, що це лабораторно підтверджені випадки, – розповідає директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України Сергій Комісаренко.

Читайте: Карта поширення коронавірусу онлайн – статистика

Насправді інфікованих людей приблизно у вісім-десять разів більше. Тобто ми повинні розраховувати, що в Україні хворих на коронавірус близько 200 людей. Оскільки люди, ще не маючи клінічних ознак захворювання, контактували з іншими та інфікували їх.

Коронавірус Covid-19 є “рідним братом” вірусу SARS, який був у Китаї у 2002-2004 роках, та MERS, що поширювався Саудівською Аравією у 2012 році.

Ці віруси зникли завдяки мутаціям, які призвели до зменшення патогенності, контагіозності та їхнього розповсюдження.

Коронавірус, який розповсюдився усім світом, є вкрай агресивним. Передбачити його поведінку дуже складно. У цьому вірусі весь час відбуваються зміни за рахунок мутацій, але вони не призводять до його руйнування та сприятливості для людей.

Єдина ефективна зброя проти вірусу – виконання норм карантину. І чим суворіший карантин, тим менше буде інфікованих.

Чи буде восени нова хвиля захворюваності на коронавірус, передбачити неможливо. Якщо за рахунок відповідних мутацій він перестане бути вкрай інфікуючим та агресивним щодо людського організму, коронавірус зникне доволі швидко. Але наразі передбачити це неможливо.

Попередньо інформували, що коронавірус Covid-19 не вражає дітей. Але вже є випадки захворювання у Китаї, і навіть летальний. Є певна специфіка біології поведінки вірусу і клітин, які він вражає. Діти хворіють значно менше та не мають ускладнень, але вони ефективно переносять вірус без клінічних ознак.

Читайте: Приватна клініка у Києві приховала випадок коронавірусу, прокуратура відкрила справу

Основні правила для убезпечення від захворювання – дотримання карантину та правил власної гігієни.

ВООЗ не рекомендує носити маску без ознак хвороби. Проте якщо людина вимушена щодня їздити у громадському транспорті на роботу, її краще одягнути.

Автор: Сергій Комісаренко, директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка