PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Сергій з Майдану
Автор: Сергій з Майдану

Ми не ляльки в руках політиків: історія українця, який пройшов Майдан та АТО

Майдан – початок боротьби за вільну, незалежну та демократичну Україну. Факти ICTV знайшли людину, яка бачила на власні очі побиття людей, поранених та вбитих. Знайомтеся – Сергій, 26 років (прізвище хлопець вирішив не афішувати). У 2013-му закінчив Київський національний університет ім. Т.Шевченка. Далі – пряма мова про Майдан, сумну річницю та 4 роки життя – через АТО й до миру…

Мене змусило вийти на Майдан усвідомлення того, що відмова від підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом є лише першим кроком Януковича в напрямку інтеграції з Росією та поступової ліквідації суверенітету України.

Тоді не лише я, а більшість молоді вийшли проти подібного сценарію на вулиці, щоб відстояти своє майбутнє. Проте ніхто не міг навіть уявити, що насправді може статися…

Читайте: Перший силовий розгін Євромайдану “Беркутом”: як це було

Після Майдану я пішов у АТО. Рішення прийняв миттєво, але готуватися до відправки почав з травня. Безпосередньо в зону конфлікту прибув в серпні 2014.

Адаптувався доволі швидко, хоча перші кілька днів були найважчими: обстріли, зруйнована інфраструктура, особливості сну і харчування в бойових умовах – були незвичними і викликали стрес. Перший мій період перебування в зоні АТО (серпень-листопад 2014) був найскладнішим, бо там були і потужні обстріли, і перебої з харчуванням, і складні побутові умови (відсутність можливості помитися, необхідність спати в холодних окопах). Я був у складі двох різних підрозділів (в одному в 2014 році, в іншому – в 2015-2016 роках), кожен з яких мав свою специфіку, але повністю пристосуватись до таких умов неможливо.

З початком війни наша армія збільшилась чисельно, покращилось постачання озброєння та форми, фінансування…

Потрапивши туди, змінюється все: життєві пріоритети, погляди, світогляд, розумієш, що сім’я та родинний затишок – найголовніше.

Так, російські владі не вдалось захопити Київ чи південно-східну Україну, їхні війська були зупинені на Кальміусі і Сіверському Донці, де й були локалізовані. Основна частина України була відстояна та це не означає, що Крим, частина Донецької та Луганської областей, повинні залишитись під окупацією.

У той час я керувався власними ідейними особливостями. Я повністю усвідомлював ризики і відповідальність. Власне, як більшість моїх знайомих, що спочатку стояли на Майдані не зважали на політиків і не діяли в їхніх інтересах. Хоча, без сумнівів, саме політики змогли використати всі досягнення Майдану на свою користь. Але це жодним чином не означає, що ми є ляльками в їхніх руках чи ідеали, за які боролись, не варті боротьби. Тож я ні про що не жалкую, і якби була б потреба, знову вчинив би так само.

За ці 4 роки сталось не так багато хорошого, за що ми всі тоді боролись. Справдилися відставки Януковича, Азарова та їхніх найбільш одіозних поплічників, зближення і підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. Загалом більш проєвропейський, продемократичний і проукраїнський уряд, було здійснено низку реформ, зміцнено українську армію та зупинено російську агресію.

Не вдалося докорінно реформувати українську державу, суттєво знизити рівень корупції, покращити соціально-економічну ситуацію у країні. Не здійснене притягнення до відповідальності винних за злочини проти Майдану – найбільший злочин проти тих людей, які ціною свого життя не побоялись вийти проти політичної машини.

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка