PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ірина Колеснікова
Автор: Ірина Колеснікова

Найгірший сценарій епідемії кору – ще більше смертей

На офіційному сайті центру громадського здоров’я щотижня публікуються дані. Саме там можна побачити цифри захворілих на кір по всіх областях. Найгірших сценарій цієї епідемії – це ще більше смертей.

За ці два роки вже 27 смертей. Скільки ще має померти для того, щоб люди отямились та зрозуміли, що потрібно зробити щеплення.

З 1968 року в нашій країні робляться щеплення від кору – це дві дози вакцини. Одна вводиться в 12 місяців, друга – в 6 років.

Щеплення для дітей віком до 18 років –  безкоштовні. Вакцину закуповує держава за гроші державного бюджету.

Всі, хто з якихось причин не отримав щеплення в дитинстві та якщо їм ще не виповнилося 18 років, має право на безкоштовну вакцинацію.

Крім того, безкоштовно щепляться всі люди, які були в контакті з хворим на кір. Якщо вони раніше не були щепленні або отримали лише одну із доз, то їм терміново потрібно це зробити.

Для цього як найшвидше потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Найкраще це зробити в перші три доби після контакту з хворим.

На безкоштовне щеплення мають право працівники груп ризику (педагоги, медичні працівники, військовослужбовці).

Не всі дорослі люди можуть знати, були вони щеплені чи ні. Достатньо багато інфекцій мають схожу картину з кором.

Раніше діагноз у нас не підтверджували лабораторно, а лише клінічно виставляли, тому можливо, що то був не кір.

Потрібно дослідити кров на наявність антитіл з класу імуноглобулінів G, здавши аналіз, щоб з’ясувати захищена доросла людина чи ні. Якщо все ж таки ні, то рекомендується зробити щеплення.

Автор: Ірина Колеснікова, завідувач кафедри епідеміологіі НМУ імені О.О.Богомольця,  голова національного комітету з верифікації елімінації кору і краснухи в Україні.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка