PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Напади на активістів: чи вирішить проблему створення ТСК

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України створюється з метою, у межах повноважень, дослідження і вивчення обставин вчиненого злочину, а також, ходу розслідування кримінальних проваджень.

За сьогоднішнього законодавства висновки таких тимчасових слідчих комісій не є обов’язковими та вирішальними для слідства та суду. Відтак роль такої комісії зводиться виключно до політичного контролю без дієвих засобів реагування.

Читайте: Вбивство Гандзюк і напади на активістів: Рада створила ТСК

Максимум, що може отримати парламент від діяльності таких комісій – це системне інформування суспільства про хід тих чи інших кримінальних проваджень, а також взяття висновків комісії до відома і направлення їх до правоохоронних органів з вимогою вжити відповідних заходів реагування. Хоча знову ж таки, підкреслюю, для правоохоронців враховувати висновки діяльності такої комісії не є обов’язковим.

Діяльність такої комісії носитиме більше політично-дорадчий характер, у той час, як реальне досудове розслідування і надалі проводитимуть правоохоронні органи.

Враховуючи той суспільний резонанс, який становлять все більша кількість злочинів, що вчиняються проти громадських активістів, створення і діяльність такої комісії дійсно потрібно. Це дасть змогу контролювати хід розслідувань і системно інформувати суспільство.

Читайте: Вбивство Гандзюк: коли буде створена ТСК і хто увійде до її складу

Звичайно, окремими депутатами цей фактор використовуваметься для власного самопіару.

Щодо того, що діяльність комісії пришвидшить розслідування, то це сумнівно. На хід слідства не завжди впливають не лише суб’єктивні фактори, а й об’єктивні.

І треба розуміти, що лише діяльністю тимчасової слідчої комісії не заміниш такого необхідного досвіду і професіоналізму правоохоронців, якого часто бракує. Хоч і сказати, що розслідування не ведуться зовсім, теж не можна.

Читайте: Смерть Катерини Гандзюк: чому нападів на активістів стає більше

Зрештою, правоохоронна система України перебуває у стані реформування і становлення, тому тут потрібен час.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка