PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Надія Шуляк
Автор: Надія Шуляк

Не потрібні державі дружини пілотів

Неможливо і не варто сперечатись з тезою про те, що пілоти, члени льотних екіпажем, льотчики (надалі називатиму льотчики, щоб нікого не образити) – дуже ризиковані професії.

Це відображається на ставленні до них після виходу на пенсію за вислугою років, яка обчислюється за пільговим механізмом: відсутній страховий стаж для призначення пенсії за віком, а пенсія набагато вища, ніж звичайна за відповідний відпрацьований період.
Дружини цих важливих та відповідальних людей, поділяють усі питання, пов’язані з їх службою, – часті переїзди, відсутність нормальних умов проживання, гуртожитки тощо. Беззаперечно, що вони “прикривають тили”, що є також дуже важливим.

Яка ж подяка очікує вдову або непрацездатних дітей такого льотчика?

У випадку смерті, вдова, наприклад, має право отримати пенсію у зв’язку із втратою годувальника у розмірі 50% ТРУДОВОЇ пенсії свого чоловіка.
Згадаємо, що пенсія чоловіку призначалась не за віком, а за вислугою років, тобто, якщо до його стажу застосувати звичайні правила призначення пенсії за віком, це буде просто жебрацтво.
Вдова льотчика має право на отримання своєї пенсії за віком, але зважаючи на часті переїзди, інколи, відсутність професії через необхідність виховувати дітей і вирішувати сімейні питання, забезпечуючи спокійні умови праці свого чоловіка, ця пенсія, як правило, мізерна. От і обирає між двома мізерами.
Згідно з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною в постановах від 15 квітня 2014 року (справа № 21-67а14) та від 15 липня 2014 року (справа № 21-263а14) призначення і виплата пенсії у зв’язку з втратою годувальника має здійснюватись відповідно до вимог Закону № 1058, тобто таку правову позицію щодо правозастосування відповідних норм Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” підтримують всі судові органи держави і є усталена практика Верховного суду.

От і постає питання, чи потрібні льотчики та їх сім’ї країні. Сумно.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка