PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Володимир Фесенко
Автор: Володимир Фесенко

Не зрада і не перемога: які ризики пов’язані з формулою Штайнмаєра

Погодження формули Штайнмаєра,це не зрада і не перемога, не капітуляція і не мир. Це процедурний крок в переговорному процесі, який дає можливість провести зустріч в нормандському форматі на рівні лідерів країн.

Цю формулу ще треба вписати в дорожню карту виконання Мінських угод, в якій треба взаємопов’язати питання безпеки і питання політичного врегулювання. Потенційні ризики пов’язані не з формулою Штайнмаєра, а з іншими можливими проблемами:

  • можливість внутрішньополітичної кризи, якщо значна частина українських громадян і впливових політичних сил категорично не погодяться на домовленості з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі і влаштують масові протести;
  • погодження на неприйнятні для нас умови проведення місцевих виборів на Донбасі, зокрема цих виборів під дулами автоматів і під контролем так званих ДНР і ЛНР;
  • якщо особливий статус буде отриманий так званими ДНР і ЛНР (оце тоді і буде капітуляція).

Поки що жодних червоних ліній не перейдено, але існують потенційні ризики і червоні лінії, про які президент Володимир Зеленський і керівництво країни мають пам’ятати.

Читайте: Формула Штайнмаєра – лист до Сайдіка, підписаний Кучмою (ДОКУМЕНТ)

Всі ключові проблемні питання (формула виборів, питання безпеки і припинення бойових дій, тлумачення особливого статусу, тощо) залишаються непогодженими, і всі потенційні ризики пов’язані саме з цими питаннями.

Автор: Володимир Фесенко, політолог. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка