PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ілія Куса
Автор: Ілія Куса

Нурсултан Назарбаєв: еліти Казахстану вирішили діяти на випередження

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив про те, що покидає пост глави держави, який займав майже 30 років. Наскільки я можу робити висновок зараз, то для Казахстану це хороший знак.

Еліти Казахстану вирішили діяти на випередження та замінити лідера (думаю, що він і сам хотів піти) на когось іншого. Зробити те саме, що зробили в Узбекистані за останні три роки, після смерті Іслама Карімова.

Не чекати, поки лідер сам помре або з ним щось станеться. Йому вже 78 років, а чутки про його стан здоров’я ходять в інформаційному просторі останні кілька років.

В Казахстані не всі задоволені тією ж соціальною політикою. Вони вирішили зробити такий жест, який нібито відкриє можливості для всіх і всі побачать, що мають проводитися реформи та інше.

Найменше, що їм зараз потрібно, це якісь економічні чи соціальні потрясіння.

Казахстан – це країна з найбільшою економікою в Центральній Азії. Це має цінність для Китаю, Росії, США та всіх інших. Оскільки це може стабілізувати країну.

Звісно, тут є питання – наскільки цей процес продуманий. Але я думаю, що якраз сам Нурсултан Назарбаєв це і організував.

Керування цим процесом упереджує від будь-яких можливих, наприклад, боротьби та сперечань за владу.

Автор: Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського Інституту Майбутнього.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка