PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Микола Давидюк

Обмін полоненими: 3 ставки Путіна на порятунок Росії

Повернення українських військовополонених для України є надзвичайно великим досягненням. Українські громадяни змогли потрапити додому. В той же час повернення “російських героїв”, для Росії – виключно медійний привід розкрутки Путіна як царя та людину, яка начебто переживає за своїх громадян і займається благодійними речами. Саме в російських ЗМІ це подавалось виключно як помилування. Тобто Путін для російських громадян мав виступити як цар та імператор, що змилувався над людьми та відпустив їх “на Батьківщину”. Такий образ все більше намагаються підігріти до виборів президента Росії.

Читайте: Обмін полоненими: “ЛНР” не видавали діда, який підірвав бійців ЗСУ банкою меду

Очікується 3 хвилі обміну заручниками.

Перша хвиля вже відбулась – передноворічно-святкова хвиля. Вона має певний релігійний підтекст. Це підтверджується залученням голови Російської православної церкви патріарха Кирила до перемовин, що відбувались у Свято-Даниловому монастирі в Москві. Цей момент підігріває саме великоруську релігійну ідею.

Читайте: Обмін полоненими: свідок у справі катастрофи МН-17 в Україні

Друга хвиля – політична. Обмін відбудеться ближче до президентських виборів у Росії. Проте, ця хвиля буде мати жорсткий підтекст. З однієї сторони, вкотре показати Путіна в образі царя, з другої сторони – допомогти реалізувати можливу перемогу Путіна. Для нього буде важливим, щоб світ визнав його більш м’якшим та демократичнішим правителем, ніж він є насправді.

Третя хвиля обміну буде мати спортивний характер. Вона відбудеться перед Чемпіонатом світу по футболу. Даний обмін буде певним запрошенням міжнародним іноземним делегаціям, що ігнорують та байкотують даний Чемпіонат. Головний меседж для них – Росія йде демократичним шляхом та відпускає військовополонених та політичних в’язнів. Таким чином Путін зможе дещо реабілітувати себе в очах світової громади.

Читайте: Чому Україна не повернула Донбас у 2017 році

Схожу річ Путін вже робив. Під час олімпіади в Сочі він відпустив Pussy Riot та Ходорковського. Схожий трюк буде повторено.

Насправді, для Росії всі ці обміни полоненими – жорсткий холодний розрахунок, піар та політичні акції, при яких самі військовополонені для Путіна є виключною наживкою та предметом торгівлі.

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка