PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ігар Тишкевич
Автор: Ігар Тишкевич

Отруєння Скрипаля: причини демонстрації “міцної політики” РФ

Отруєння Сергія Скрипаля стало ще однією подією, яку можна трактувати як провокація та демонстрація “міцної політики” Російської Федерації. Маємо факт розпилення отрути в публічному місті в Британії. Маємо встановлену формулу газу “Новачок” та факт, що його створили в РФ. Проте, як завжди, Росія не визнає свою причетність, аргументуючи тим, що формула отруйної речовини знаходилась в публічному доступі.

Читайте:  Отруєння Скрипаля: розробник речовини назвав свою версію

“Новачок” – це бойовий отруйний газ, тобто зброя. Тому припускати, що рецепт виготовлення був в публічному доступі – важко. Так, навіть якщо це не є військовою таємницею (що нелогічно), окрім формули є така річ, як виробничі потужності та технології вироблення цієї речовини. Зрештою навчені кадри. Саме тут Росії буде дуже важко довести свою непричетність.

Наведемо простий приклад. Всі знають як зробити паровий двигун – це проходять в школі. Проте, не кожен може його виробити. Потрібні відповідні знання: як це зробити, які технології використовувати, яка повинна бути техніка безпеки та багато чого іншого.

У випадку з отруйними речовинами, тим більше з тими, які є бойовими отруйними речовинами, потрібні відповідні заводи та кадри. І не кожна країна забезпечена такими технологіями та робітниками.

Читайте: Отруєння Скрипаля: реакція Москви на висилку російських дипломатів з Британії

Чи погіршаться стосунки між Росією та Великобританією? Все залежить від самої Великобританії, від її позиції та від того, що вважається пріоритетним. Наразі, Британія має більш важливі завдання. Звісно, що на фоні таких подій, можуть бути введені персональні санкції для представників РФ та збереження вже існуючих санкцій. Але казати, що почнеться велика торгівельна війна чи інша війна – не варто.

Отруєння Скрипаля потрібне Путіну в двох випадках. По-перше, це інформація, якою володіє особа, по-друге, спроба підтримати лояльність оточення Путіна. Якщо запрацюють на повну персональні санкції, то питання лояльності стане дуже актуальним для самого Путіна.

Читайте: Велика Британія висилає 23 російських дипломатів

Зрозуміло, що саме оточення не буде виступати проти існуючої влади, проте, якщо вони будуть виводити свої капітали, готувати альтернативні майданчики – для Кремля це погано. Отже, для Росії це хороша нагода продемонструвати, що вона може дотягнутися до всіх. Тому, в першу чергу, це спрямовано на внутрішній ринок, а не на зовнішній.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка