PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мішин
Автор: Олександр Мішин

Падіння “пенджабського фенікса”: ядерний Пакистан без голови

Прем’єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф був змушений подати у відставку після того, як сьогодні зранку Верховний суд країни схвалив вердикт щодо відсторонення його від посади у зв’язку з підозрою в корупції.

Суд постановив розпочати кримінальне провадження проти вже колишнього прем’єр-міністра і його родини. Своєї посади згідно судового рішення також позбувся міністр фінансів Пакситану Мухаммад Ісхак Дар, який був фінансовим консультантом Шаріфа.

Власне, його вважають рятівником пакистанської економіки після кризи 2013 року та найвпливовішою фігурою пакистанського уряду.

Розслідування щодо Шаріфа було розпочато в зв’язку з публікацією в квітні 2016 року документів “Панамскього архіву” щодо використання високими чиновниками різних держав світу офшорів для власного збагачення.

З оприлюдниних документів випливало, що два сини Шаріфа і його донька Марьям таємно володіли щонайменше трьома офшорними компаніями, зареєстрованими на Британських Віргінських Островах.

У квітні 2017 року комісія з п’яти суддів Верховного суду схвалила рішення про те, що для усунення прем’єра від влади немає достатніх підстав, але постановила створити об’єднану слідчу комісію для розслідування цієї справи.

Минулого тижня комісія завершила розгляд десятитомної доповіді й приступила до винесення вердикту. В підсумку, провина Шарифа була доведена і він залишив посаду голови уряду.

Наваз Шаріф.

Важливо вказати, що “справа Шарифа” усуває від влади не тільки його, але й його доньку Маріам (1978 р.н.), яку він вбачав своєю наступницею та новою “Беназір Бхутто”. Хоча Шаріф ще буде робити спроби юридично скасувати вердикт проти нього.

Наваз Шаріф є одним з провідних політичних діячів сучасного Пакистану, до якої він прийшов ще 1985 року ставши головним міністром штату Пенджаб, з якого є родом. Після він тричі очолював уряд країни, а саме у 1990-1993, 1997-1999 та 2013-2017 рр.

Ядерні об’єкти Пакистану.

Прикметно, що у 1999 році через конфлікт інтересів Шарифа з генералом Первезом Мушарафом, останній вирішив здійснити військовий переворот та усунув опонента від влади. Після цього Шариф був заарештований, а згодом йому присудили довічне ув’язнення. Проте цей захід був змінений на заслання до Саудівської Аравії. Шариф не став миритися з цим та здійснив спробу повернутися з екзилю.

Зокрема, у вересні 2007 року прибув до Пакистану, але військові його не випустили з літака у аеропорту Ісламабаду. Коли ж він все ж таки повернувся до країни у листопаді 2007 року, то потрапив під домашній арешт.

Пакистанські балістичні ракети Шахін-2. Дальність 2.000 км. У ракет Шахін – 3 – 2.750 км.

Після виборів 2013 року, на яких його партія Пакистанська мусульманська ліга здобула перемогу, випередивши ліву Партію пакистанського народу та центристську Техрік-е-Інсаф, він у третє очолив уряд Пакистану. Це безпрецедентний випадок в історії цієї країни.

Політика третього уряду Шарифа, на відміну від двох попередніх, була більш соціальною та базувалася на необхідності покращення освіти пакистанців, поширення серед них прогресивного та далекоглядного мислення, духу підприємництва.

Чим же запам’ятався Наваз Шариф, окрім того, що був політичним феніксом? Саме за часів прем’єрства Шарифа Пакистан набув власної ядерної зброї, провівши в 1998 році ядерні випробовування. В даний час на озброєнні ЗС Пакистану перебувають 130 ядерних боєголовок, а щодо ракетного потенціалу, то країна володіє ракетами Шахін-3 з дальністю 2,750 км.

Документ суду щодо позбавлення Шарифа депутатсього мандату.

Як відомо, Пакистан є єдиною у світі мусульманською країною, що самостійно володіє ядерною зброєю. Побутує теза, що реальним власником пакистанської ядерної кнопки є саудити, які щедро фінансують пакистанську армію. В даний час КСА надає фінансові ресурси пакистанському Центру ядерних досліджень у Кахуті (Пенджаб).

Саме за рахунок цих траншів пакистанський ядерний арсенал лишається боєздатним. У свою чергу Ер-Ріяд не полишає надій згодом самостійно набути ядерної зброї та підтримує таємне співробітництво з Ісламабадом у цій сфері. Вірогідно, що навіть за нового прем’єра, ім’я якого поки невідомо, це співробітництво буде продовжено.

Маріам могла стати новою Беназір Бхутто, якби не офшори.

Буде добре, аби це сам стосувалася й нового танкового контракту між Україною та Пакистаном. У липні 2017 року посол Пакистану в Україні Атар Аббас заявив про наміри придбати в України понад 100 танків Оплот, виробництва харківського Заводу ім.Малишева. Угода вже перебувала на завершальній стадії підписання, проте як буде розвиватися ситуація далі поки не зрозуміло. Проте вірогідно, що угода все ж таки буде укладена за рахунок значного інтересу до неї з боку пакистанських військових.

Український танк Т-80УД.

“Пакистанський контракт” 1996 року став проривом українського ОПК в цілому і у сфері бронетехніки зокрема, створивши передумови подальших успіхів на зовнішніх ринках. В рамках легендарного контракту Україна поставила до Пакистану 320 нових танків Т-80УД власного виробництва.

Джерело: Facebook

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка