PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Анатолій Амелін

Падіння росту китайської економіки: вплив на Україну

Китайська економіка сповільнила зростання до мінімуму з 1990 року. Не буває такого, що в одній частині планети погано, а в іншій добре. Світ глобальний. Все залежить від ступеня впливу.

Китайська економіка має серйозний вплив на глобальну. Якщо частка американської економіки в глобальному аспекті більше 25%, то китайської – більше 20%.

Вплив поступається американському, але є досить сильним.

Важливо відзначити, що в 2023 році в Китаю буде вперше негативний торговий баланс. Якщо раніше Китай більше експортував, ніж імпортував, то зараз тенденція буде зворотною. Це один з факторів, який створює зону ризику для глобальної економіки.

Китайська економіка перекредитована. Якщо порахувати сукупний борг Китаю та китайських корпорацій, то це більше трьох розмірів валового продукту. Що також вважається досить небезпечним.

Останній момент щодо того, що посилаються на статистику про падіння темпу зростання китайської економіки. Насправді, Китай не публікує свої внутрішні фінансові звіти. Ми можемо посилатися тільки на їх публічні повідомлення.

Відповідно те, що відбувається в Китаї – це те, що сама країна дає нам знати про себе. Реальну картину знати та оцінити важко.

Автор: Анатолій Амелін, співзасновник і директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка