PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Роман Мельниченко

Парні пологи: 4 причини народжувати разом

Всіх своїх трьох дітей ми з жінкою народжували разом, і, незважаючи на складнощі пологів, відчували себе як у раю. Це дуже зближуючий досвід — як для пари, так і для дитини

Найчастіше люди відмовляються від спільних пологів через забобони і елементарне незнання.

  • Чоловік втратить сексуальний потяг до жінки

Дурниця і забобон. Немає нічого поганого і неприродного в тому, що чоловік бере участь у пологах. Раніше на пологах могли бути присутні навіть діти – все залежить від того, що прийнято чи не прийнято в тій чи іншій культурі, суспільстві.

Якщо у чоловіка є страх втратити сексуальний потяг до жінки через спільні пологи, йому потрібно говорити з психологом.

  • Сором жінки

Часто соромиться сама жінка, і не хоче, щоб чоловік бачив, як вона народжує. Такий сором може бути проявом внутрішньої заборони на задоволення, недовіри до чоловіків, часткового неприйняття свого чоловіка, а іноді й неприйняття своєї жіночої фізіології. Над цим теж потрібно працювати.

Читайте:  Екстрена допомога та пологи – список безкоштовних послуг після медреформи

Бувають й смішніші аргументи: нібито чоловік відволікатиме увагу на себе, можливо навіть не витримає побаченого і втратить свідомість. Насправді, якщо він пройде курси з підготовки до спільних пологів, то не тільки не втратить свідомість, а й стане підтримкою для жінки.

Чому потрібно народжувати разом

  •  Це зближує пару

Разом дитину зачинали, разом і народжувати. Для нас з жінкою проведений у пологовому будинку час був як у раю. Незважаючи на всі складнощі пологів.

Чоловік стає сильною опорою для жінки: він може робити масажі, може втішати, підтримувати. Крім того, у перші дні після пологів у батьків виділяються високі дози гормонів окситоцину і пролактину. У жінок це вливає на виділення молока, а у чоловіків – сприяє встановленню більш глибокого зв’язку з дитиною і, звичайно ж, з жінкою.

  • Чоловік слідкує за роботою медичного персоналу

На жаль, наші лікарні далекі від ідеалу. В пологових будинках, наприклад, вводять жінкам непотрібні гомони і ліки, щоб підлаштувати пологи під себе, під свій комфорт.

Якщо чоловік пройшов підготовку і присутній на пологах, він може слідкувати за ситуацією, спілкуватися з лікарями, домовлятися. Іншими словами, бере частину відповідальності на себе.

Читайте: Як зробити жінку щасливою: головні правила поводження для чоловіків

  • Чоловік зближується з дитиною

Через те, що чоловіки часто втрачають родовий і післяродовий період взаємодії з дитиною, у них не формується тісний зв’язок з нею. Батько підключається лише тоді, коли дитина стає більш соціальною. А можна зблизитись з дитиною з самого початку, і спільні пологи цьому дуже сприяють.

Якщо жінка народжує сама, вона приносить дитину додому тільки на 3-4 день після народження. Вона вже вміє з нею поводитись, а чоловік – ні. Від самого початку виникає дистанція: чоловік боїться взяти дитину на руки, а у жінки прокидаються інстинкти захисту маля (їй може здаватись, що чоловік якось не так тримає дитину, щось не те робить, і вона відштовхує чоловіка від неї). Якщо пологи спільні, таких проблем не виникає.

  • Скоріше відновлюється сексуальне життя

У пар, які спільно народжують, сексуальне життя відновлюється швидше, ніж у решти, тому що вони відчувають себе парою. Частину вини чоловіка, яку він відчуває за те, що наніс жінці шкоду, коли та народжувала, при спільних пологах знімається.

Якщо ви вирішили народжувати дитину, варто обговорити й те, як саме відбуватимуться пологи – разом чи ні. Якщо ні, то чому? Варто пам’ятати, що всі негативні установки та забобони, які існують з цього приводу, можна за бажання легко подолати.

Читайте:  5 причин, чому дитина не слухається: що робити

І найголовніше — до спільних пологів потрібно підходити серйозно. І чоловіку, і жінці. Перше за все — пройти відповідні курси у спеціаліста. В ході підготовки ви дізнаєтесь ключові фізіологічні та психологічні особливості пологів, знатимете, що робити іншій ситуації.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка