PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олег Саакян
Автор: Олег Саакян

Партія Вакарчука: які шанси потрапити до парламенту

16 травня Святослав Вакарчук представив свою політичну партію Голос і назвав імена членів команди.

Шанси у Вакарчука потрапити до парламенту доволі непогані. По-перше, він – впізнавана особистість, по-друге – має низький антирейтинг.

З точки зору політичного досвіду Святослав Вакарчук не з’явився нізвідки, останні десять років він перебуває в суспільно-політичному полі, в статусі суспільного лідера думок.

У нього є достатньо непогані стартові позиції. Вакарчук може стати представником частини тих, хто не був готовий голосувати ні за Зеленського, ні за Порошенка. Він може взяти виборця, який голосував за Порошенка, як за найменше зло порівняно із Зеленським, та переманити частину виборця Зеленського з Центральної та Західної України. Ймовірніше, він позиціонуватиметься як лідер покоління, яке має прийти на зміну старим політикам.

Якщо говорити про команду – цікавий вибір. Люди впізнавані, але при цьому не пов’язані з жодним українським політичним колом або не були в політиці взагалі. Ставка в новій політичній силі робитиметься на незаплямованість людей та нові обличчя.

Судячи із заяв Святослава Вакарчука та його малого політичного досвіду, ймовірніше, партія Голос не утворюється для об’єднання з кимось. Це буде самостійний політичний проект, а якщо виникнуть перемовини, то лише навколо створення спільних правил гри з іншими політичними суб’єктами.

Цілком вірогідно, що можуть бути союзні домовленості з молодими політиками та партіями, зокрема їхня долученість до проекту у вигляді партії Голос.

Вакарчук так довго вирішував знову піти в політику не для того, щоб зливатись з кимось. Ймовірніше, навпаки – через бажання розбудувати власну політичну силу.

Читайте: Партія Голос: чому команда Вакарчука не готова до парламентських виборів ЄС, НАТО і звільнення Донбасу: програма партії Вакарчука Голос Святослав Вакарчук: від фізика до політика

Очевидно, він зробив висновки з попереднього депутатства. Якщо йти в політику, то потрібно йти суб’єктно, а інакше домогтися змін не вдасться.

Те, що Святослав Вакарчук пішов не на президентські, а на парламентські вибори, пов’язано з бажанням сформувати команду, на яку можна спертись, щоб дійсно просувати власний політичний порядок денний, а не ставати заручником обставин.

Автор: Олег Саакян, політолог. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка