PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Артем Шевченко
Автор: Артем Шевченко

Страх перед вірусом та відсутність медичної освіченості: хвилі протестів у Нових Санжарах

20 лютого на Полтавщині у Нових Санжарах сталися масові протести проти поселення на обсервацію українців, що були евакуйовані з китайського Уханя.

Протестувальники надвечір блокували проїзд до медичного госпіталя Нацгвардії та кидали камінням у автобуси, намагаючись не пустити людей, що прибули з Китаю.

Кількома особистими враженнями від роботи всередині теми, що стане, без сумніву, настільною книгою для вивчення комунікаційниками і, особливо, іпсошниками (сили інформаційно-психологічних операцій – Ред.) поділився директор Департаменту комунікацій МВС України.

  • стійкий перегар від багатьох підігрітих алкоголем новосанжарівців. У столиці на різних протестах ми вже встигли від такого відвикнути, хоча буває. Вдень було розпорядження закрити всі наливайки, але зелений змій, мов той вірус, знайде, звідки вилізти і як влитися у найменшу шпарину у душах, серцях та горлянках. І цей градус у проміле, без сумніву, додав рівня емоційної хоробрості деяким правопорушникам, які вже два слова тяжко вимовляли надвечір.

Читайте: Українці кидають каміння в евакуйованих: AP про протести у Нових Санжарах

  • Всепереможний, алогічний страх, що переріс у паніку, яка оволоділа переважно жінками. Добре, що хоч дітей не брали. Я не знаю, як там було у тернополян та львів’ян (припускаю, що так само), але у полтавців – ніби вилізли з підсвідомості потойбічні химери ще гоголівського Вія та іншої нечисті, помножені на заморський характер невідомої загрози.

Раз воно з Китаю – це означає, що смерть за нами точно прийшла, хоч святих вже винось. Медицина світова тут безсила, а наша й поготів. Не думав, що потенційна загроза, яку ніхто ще не відчув, може так налякати.

Читайте: Блокували 60 машинами: протестувальники у Нових Санжарах звели 5 блокпостів

  • Відсутність у місцевих мешканців до вчорашнього дня інформаційних приводів, як для такого масового інформаційного паломництва усіх ЗМІ, зокрема зі світовими. Народ просто хайпував від самого факту того, що раптом опинився у центрі такої уваги.

Намагався згадати, коли востаннє щось було цікаве чи бодай нейтрально-інформативне про Нові Санжари на національному рівні – геть нічого не згадав. Але коли надвечір на брифінгу прем’єра побачив досвіченого фотографа з Аssociated Press, то почув від нього щось на кшталт: Це історія сьогодні номер один для усіх світових медіа, ти не уявляєш. Як стати провінційному райцентру негативно всесвітньо відомим за два дні без жодного загиблого – це сюди.

  • Тотальна недовіра місцевих до всього, що каже будь-хто з влади. Система нелогічних контраргументів ґрунтується на чутках, здогадках та на перекрученій інформації на кшталт “їх возять вже всією Україною – скрізь не пустили, чого ми пускати мусимо? Нас влада хоче заразити”.
  • Відстуність мінімальної медичної освіченості та культури профілактики. Це коли Віктор Ляшко їх питає: “От ви кричите, що боїтеся того вірусу, а скільки з вас вакциновані від грипу та ГРВІ, на які хворіють 5 млн громадян щороку і від яких достатньо багато людей помирає?” Тиша – ніхто. Я не думаю, що якби про те, куди везтимуть на обсервацію і чому саме туди, оголосили раніше, то народ після подібної істерії на Західній України все зрозумів би і не протестував.

Читайте: У разі підозри на коронавірус хворого доправлять в інфекційну лікарню – Скалецька

Припускаю, що цей час було би використано для роздмухування більшої паніки, зокрема із масовішим штучним та проплаченим протестом.

У людей у такому стані зникають усі стримувачі: моральні, етичні, соціальні, інтелектуальні. Гору бере патологічний страх, який індукується автоматично від людини до людини. І цей психоз охоплює цілі міста. Випадків багато в історії. А потім люди не можуть згадати, чому так вели себе. Тож залишаймося людьми.

Автор: Артем Шевченко, директор Департаменту комунікацій МВС України. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка