PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Ольга Шабловська

Психологічні ігри – найкращий вплив на підсвідомість людини

Останнім часом все більше практикуючих психологів стали використовувати психологічні ігри у роботі з клієнтами. Проте для багатьох людей залишаються відкритими питання, що таке психологічні трансформаційні ігри? Як саме працює цей метод? Як ці ігри впливають на життя тих, хто в них грає?

Особисто для мене психологічні трансформаційні ігри є найулюбленішим методом роботи із клієнтами. Крім того, що трансформаційні ігри – це порівняно новий інструмент роботи з психікою людини, цей метод дозволяє абсолютно безпечно, найменш травматично та при цьому достатньо ефективно працювати з прихованою (чи витісненою) підсвідомою інформацією, емоціями, почуттями, страхами та переживаннями людини.

Читайте: Терплячі люди більш успішні – вчені

Такі ігри орієнтовані на роботу з особистими запитами учасників, і направлені на знаходження оптимальних рішень для виходу із складних життєвих ситуацій, подолання особистісних криз, а також на досягнення персональних цілей учасників.

Говорячи простою мовою, трансформаційна гра – це певний мікс психології, психотерапії, коучингу в форматі гри. Часто такі ігри містять поле для гри, ігровий кубик та фішки.

Психологи стверджують, що ефективність участі у одній психологічній грі приблизно рівноцінна 5-7 консультаційних зустрічей із психологом чи психотерапевтом, і виходячи з власної практики, я цілком можу погодитись із тим твердженням.

Трансформаційні ігри дуже часто побудовані так, що завдяки ретельно продуманим алгоритмам та додатковим психологічним інструментам (наприклад, метафоричним асоціативним картам) можна взаємодіяти не лише з нашою свідомістю, але й підсвідомістю.

Читайте: Як реагувати на небажаний подарунок

Як відомо саме підсвідомість має набагато більший вплив на наше життя, адже в ній зберігається інформація, яку ми можемо навіть не пам’ятати. Вона може бути витіснена, подавлена, або просто забута. Але все, що було в нашому житті, все, про що ми колись думали, відчували, переживали, а іноді, навіть, просто бачили – це впливає на те, як ми живемо зараз.

В процесі трансформаційних ігор людина може заглибитись у внутрішній світ і знайти там відповіді на свої запитання.

В таких іграх відбувається внутрішня трансформація – зміна внутрішнього психічного простору.

Психологічна гра дозволяє зрозуміти, чому склалися ті чи інші обставини в нашому житті, а також трансформувати свої погляди, переконання, страхи для того, щоб жити щасливим і наповненим життям.

Як працюють психологічні ігри розкажу на реальному прикладі

Одного разу на психологічну гру по стосунках прийшла дівчина, яка стверджувала, що стосунки з чоловіками не складаються. Ті хлопці, які подобаються їй, не звертають на неї увагу, а ті, що хочуть з нею спілкуватися, не цікаві їй для побудови серйозних стосунків.

На перший погляд ситуація здавалася “безвихідною”. Але в процесі гри учасниця зрозуміла, що критерії, за якими вона шукала собі хлопця, були навіяні її мамою, яка постійно стверджувала, що її майбутній чоловік має бути з вищою освітою, на статусній посаді, з квартирою і машиною, з грошима і обов’язково в класичному костюмі, всі інші не зроблять її щасливою.

В ході гри їй вдалося зрозуміти, що для неї в стосунках важливіше інше: щоб майбутній чоловік любив і поважав, щоб прагнув розвиватися і любив спільні подорожі, щоб любив прогулянки пішки і, щоб в нього були “ямочки”, коли він посміхається.

Читайте: Проблема дискримінації за віком: як роботодавці порушують закон

Виявилося, що нічого страшного не станеться, якщо молодий чоловік буде на даний момент без машини – це діло наживне, вона може бути і через 5 років, і якщо він буде не топ-менеджером, а просто менеджером – теж не погано, він молодий і перспективний і в нього, ще все попереду.

Вона подивилася на свої записи, які робила під час гри і сказала: “Я знаю такого хлопця, якого я тільки що описала! Він уже три місяці до мене залицяється, напевно варто піти з ним на побачення”.

Цій історії більше року і ця учасниця гри отримала омріяні щасливі стосунки.

Психологічні ігри – найкращий вплив на підсвідомість людини / 3 фотографии
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка