PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Рада змінила регламент розгляду законів: нові можливості для парламенту

Юрій Подорожній
Юрій Подорожній

16 квітня Верховна Рада проголосувала 246 голосами проект закону Внесення змін до регламенту ВРУ щодо протидії зловживанням правами народними депутатами України під час законодавчої процедури.

Цей законопроект ухвалений у цілому голосами Слуги народу, ОПЗЖ та депутатської групи Довіра.

Сьогодні Дмитро Разумков склав іспит на здатність керувати парламентом та протягувати необхідні закони. А ухвалений закон покликаний унеможливити внесення великої кількості поправок. Але все ж залишається незрозумілим, яку саме проблему вирішують проголосовані зміни, – розповідає політтехнолог Юрій Подорожній.

Згідно із законом “розбалансування редакції законопроекту шляхом вимоги поставити на підтвердження будь-якої врахованої комітетом поправки, а також можливість будь-якого депутата зареєструвати постанову про скасування рішення Верховної Ради про ухвалення закону, яке забороняло голові Верховної Ради підписувати цей акт до постановки на голосування такої постанови”.

Закон щодо змін у регламенті викликав багато критики з боку опозиції, яка вбачає у його ухваленні остаточне руйнування парламентаризму, не зважаючи на запевнення голови ВР Разумкова у тому, що він діятиме впродовж карантину плюс тридцять днів.

Зміни до регламенту дають можливість ухвалити “антиколомойський закон”, для блокування підписання якого депутатами ВР було винесено понад 16 тис. поправок. Особливу процедуру розгляду законопроектів у другому читанні у разі, якщо кількість поправок перевищує 500.

Також особлива процедура застосовуватиметься за пропозицією, що підписана не менше, ніж третиною нардепів від конституційного складу ВР, та підтриманою рішенням парламенту більшістю голосів.

Звичайно, окремі особистості шукатимуть шляхів для блокування “антиколомойського закону”, поширюючи у суспільстві тезу про зовнішнє управління українською банківською системою. Очевидно, що справи дійдуть і до Конституційного суду, вплив та значення якого зростатиме й надалі.

Читайте: Рада ратифікувала угоду про грант для проекту Вища освіта України Коли Верховна Рада повернеться до звичного режиму роботи Обробка особистих даних без згоди хворого: Рада ухвалила закон про карантин

Після голосування за закон про продаж землі в ЗМІ поширювалась теза про те, що вибудовується форма співпраці СН ТА ЄС. Однак сьогодні ні фракція Голос, ні фракція ЄС не дали жодного голосу за цей закон.

Більше того, партія Слуга народу зуміла домовитись із ОПЗЖ про підтримку. Звичайно, опозиційні фракції звинуватили більшість у руйнуванні парламентаризму, що у перекладі на людську мову означає, що більшість та опозиція не змогли домовитись.

Отже, шоу із ухваленням “антиколомойського закону” продовжиться, хоча цей раунд за президентом Зеленським.

Автор: Юрій Подорожній – політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка