PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Олександр Мусієнко

Реджеп Ердоган: курс на Росію і торгівля з Україною

З перемогою на виборах президент Ердоган отримає розширені повноваження в управлінні державою.

Хочу нагадати, що напередодні в Туреччині були внесені зміни до Конституції і, відтепер ця країна є президентською державою зі збільшеними повноваженнями президента. Тому в Реджепа Таїпа Ердогана з’являються всі можливості проводити свій самостійний політичний курс, мало зважаючи на думку парламенту.

До слова, в парламенті більшість голосів отримує, також, політичне об’єднання Народний союз, куди входить Партія справедливості і розвитку.

У внутрішній політиці ці результати означатимуть ведення курсу, далеко не завжди дотримуючись демократичних процедур і нехтуванням правами людини, тиск на опозиційних політиків, ознаки яких вже є в Туреччині.

Разом з тим Туреччина демонструє досить непогані показники економічного зростання, що ймовірно збережуться і надалі.

У зовнішній політиці Ердоган проводитиме курс так званої багатовекторності. З одного боку співпрацюючи із США в питаннях безпеки та оборони, а з країнами ЄС в питаннях по стримування потоку біженців з Сирії і розміщенню їх в Туреччині.

З іншого – налагоджувати хороші політичні та економічні зв’язки з Росією, продовжуючи реалізацію газопроводу Турецький потік, будівництво атомної еклектростанції росіянами.

Характерним прикладом такої багатовекторності є купівля Туреччиною американських військових літаків F-35, і в той же час російських комплексів ППО С-400.

Проте, Туреччина надалі збереже політику невизнання анексії Криму і підтримки територіальної цілісності України.

Для української держави існує можливість нарешті підписати Угоду про зону вільної торгівлі з Туреччиною, збільшувати товарообіг, а також розвивати співпрацю в гуманітарній, науковій, соціальній сферах, адже з цією країною ми маємо багато спільних історичних моментів.

Вибори в Туреччині продемонстрували ще одну особливість – це змагання політичної культури Степу, яка завжди тяжіє до сильного лідерства хана або султана, та європейської політичної традиції – демократії, сильної ролі парламенту, поваги до прав людини.

Це розділення можна побачити на карті Туреччини, де більшість західної європейської частини Туреччинни, як і турки, що проживають за межами країни проголосували за лівоцентристського проєвропейського кандидита Мухаррема Індже.

В свій час відомий турецький лідер Мустафа Кемаль Ататюрк створив державу із сильними президентськими повноваженнями для того, аби привести Туреччину в європейську сім’ю народів. Куди поведе турецький народ Реджеп Таїп Ердоган із сильними повноваженнями побачимо вже найближчим часом.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка