PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Сума Чакрабарті
Автор: Сума Чакрабарті

Реформи в Україні – не самоціль

Виступ президента Європейського банку реконструкції та розвитку на YES2017:

– Кілька тижнів тому ми в Лондоні слухати звіт України щодо ситуації в економіці. Тоді ми пообіцяли її підтримувати. ЄБРР завжди був на чолі підтримки Києва. Ми надали країні більше підтримки, ніж будь-яка інша організація.

Для мене сьогодні Україна – це держава, яка на шляху до трансформацій.

Ще в 2013 році ми припинили інвестувати у державний сектор України. Сьогодні ландшафт зовсім інший. Багато зроблено. Візьміть державні закупівлі: немає порівняння з тим, що було раніше.

Зараз ми працюємо над тим, аби налагодити сталий розвиток України. Ми хочемо, аби український уряд припинив практику напівреформ. Ми заохочуємо ділових лідерів до більшої рішучості.

ЄБРР є найбільшим інвестором в Україні, приблизно 20 млрд євро в цілому, а за останні роки – близько 3 млрд євро. Ми надаємо і технічну допомогу: приміром, 2,5 млрд євро надані в Чорнобильський фонд. Наслідки нашої діяльності всюди – ви навіть не можете доїхати до Києва по шосе, в розбудові якого не брав би участі ЄБРР.

Коли говоримо про те, що Україна пережила зиму без російського газу, тут теж є наша поміч.

Реформи не є самоціллю, вони – засіб. Україна повинна досягати сталого розвитку, а для цього треба демонтувати останні перешкоди до інвестицій. Треба покращувати бізнес-клімат. Немає часу далі відкладати реформи.

Читайте: Марош Шефчович: ЄС на 100% стоїть за Україною

Маємо дивитися і на проблеми. Європейські дослідження засвідчують прогрес України. А за даними Американської промислової палати, в Україні зараз більше інвесторів та інвестицій ніж будь-коли. Водночас ми розуміємо, що цього замало. Україна має зробити більше у збереженні прав власності та боротьбі з корупцією. Корупція заважає переведення економіку з темряви до світла.

Реформи не відбуваються самі по собі. Вони є складовою політичного процесу. Треба продовжувати нагляд за банками, зміни в Нафтогазі і земельна реформа. Графік реформ не має бути заручником виборчих циклів. Уряду треба швидше просуватися з приватизацією.

Приватизація може збільшити апетити іноземних інвесторів у цілому.

Прихильність ЄБРР до України ніколи не була одноденною. Зараз потрібно знову завести двигун реформ, дати їм новий поштовх. Ловімо шанс разом!

Дивіться: відео онлайн-трансляція YES2017

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка