PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Сильвестр Стойчев

Різдвяний піст: чому головна не їжа

Піст ніколи не вважався виключно утриманням від вживання певної їжі. В православному аскетичному переданні, піст – це утримання від їжі з одного боку, та духовне утримання – з іншого. Його потребує людина як можливість бути стриманішим в бажаннях.

Якщо ми приділяємо недостатньо уваги та часу нашим знайомим, близьким та рідним, то в піст саме час згадати про них.

Ми звикли, що в піст потрібно зменшити кількість їжі, а від деякої навіть відмовитися. Проте, ми забуваємо, що обмеження накладається на бажання. Якщо розглядати сучасні реалії, то мова про сидіння на дивані, перегляд непотрібних телепередач та серіалів, лінь, обжерливість. Тобто на ті речі, які заважають нам дорогоцінний час приділити нужденним, близьким та рідним.

Читайте: Різдвяний піст 2017: коли і що можна їсти

Крім того, ми повинні розуміти, що сенс посту в тому, щоби “зайву” їжу віддати нужденним – дітям, хворим, людям похилого віку.

Тілесний піст – утримання заради чогось. В даному випадку заради ближнього свого.

Чому потрібно відмовитись від певної їжі? Коли формувалися устави православного посту, м’ясна їжа вважалася дорогою. Тож першим правилом було зменшення витрат на тілесні бажання. Другим –надання Різдву більшого значення. Для того, щоб максимально відчути радість Різдва Христового, підкреслити його значення, ми стримуємо себе в бажаннях, щоби згодом відчути радість в повній мірі.

Читайте: Календар харчування у Різдвяний піст 2017-2018 на кожен день (ІНФОГРАФІКА)

Не потрібно забувати: Христос прийшов у цей світ для того, аби нагадати людям про вічні цінності. Потрібно любити одне одного та вчитися жити без ненависті. Тому в цей час потрібно приділити увагу саме спілкуванню, підтримці тих, хто поруч. Ніщо не повинно заважати ходити до ближнього та служити ближньому…

Автор: Архимандрит Сильвестр

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка