PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Юрій Подорожній

Росія в ПАРЄ: чому Україні варто очікувати послаблення санкцій проти РФ

ПАРЄ більшістю голосів у ніч на 25 червня ухвалила рішення, яке надає Росії право відновити свою участь у роботі Асамблеї.

Повернення російської делегації стало холодним душем для українського суспільства. Європа зробила реверанс у бік Росії.

Насправді, Росію ніхто і ніколи не виключав зі складу ПАРЄ.

У 2014 році у зв’язку із кримською окупацією було ухвалено кілька резолюцій щодо обмеження прав російської делегації. Росіяни припинили відвідувати засідання та сплачувати внески, а це значна частина бюджету організації.

Читайте: ПАРЄ повернула РФ в Асамблею. Українська делегація покинула засідання

Те, що російська делегація має повернутись до Ради Європи, стало зрозумілим під час візиту президента Зеленського до Парижа. Еммануель Макрон недвозначно заявив про те, що Франція бажає повернення Російської Федерації до цієї організації.

Українська позиція послаблена

Причини повернення РФ до цієї міжнародної інституції лежать як в Україні, так і, власне, в бажанні європейців поліпшити відносини із Москвою. Візити президента до Брюселя, Парижа та Берліна підтвердили, що українська влада не готова йти на загострення ситуації.

Повернення делегації з Москви до участі у засіданнях є перевіркою української влади на реакцію та здатність відстоювати свої інтереси в Європі.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін так прокоментував ситуацію: Якщо ПАРЄ підтвердить повноваження російської делегації, то я б на місці Верховної Ради відкликав запрошення Парламентської асамблеї брати участь у спостережені за нашими парламентськими виборами. Адже ПАРЄ з російськими депутатами та ПАРЄ без них – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці.

Читайте: Бойкот ПАРЄ: українці атакували сторінку Асамблеї у Facebook Зараз недоцільно виходити з ПАРЄ - Разумков Рішення ПАРЄ: чому Європа повернула РФ і наслідки для України

Україну готують до послаблення санкцій

Попри мляву позицію президентської команди, українська делегація зробила усе від неї можливе, аби запобігти такому розвитку подій.

Голова української делегації Володимир Ар’єв заявив: Понад п’ять років ми тримали агресора, злочинців поза межами ПАРЄ. Весь час їх намагалися повернути різними шляхами: тиснули, шантажували. Українська делегація витримала – не витримала Рада Європи.

Читайте: Резолюція ПАРЄ: у Києві пікетують посольства країн, що підтримали РФ

Проти рішення про повернення російської делегації в повному складі висловились Україна та Грузія, а також більшість делегатів з Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Великої Британії та Швеції.

Але не будемо забувати, що склад української делегації – це чинні депутати Верховної Ради. А тому після виборів наша делегація зміниться, і реакція на присутність Росії в цій міжнародній інституції, імовірно, буде значно лояльніша.

В кінцевому підсумку можна очікувати, що європейці готуватимуться до зняття санкцій вже у грудні. Будуть вони послаблені поступово чи зняті повністю – очевидно, питання залишається відкритим. Але те, що українські інтереси під час вирішення цього питання мало хто враховуватимуть – навіть не підлягає обговоренню.

Автор: Юрій Подорожній, політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка